Lenovo jest największym producentem komputerów osobistych, sprzedającym więcej maszyn niż jakakolwiek inna firma na świecie, dlatego może nie wymagać rozległego wprowadzenia. Możliwe, że spotkałeś lub widziałeś komputer Lenovo, lub przynajmniej o nim słyszałeś – firma produkuje dobrze znane laptopy, w tym słynne serie Yoga i ThinkPad.

Wiele z tego rodzaju produktów jest skierowanych do segmentu premium, ale Lenovo produkuje również tanie laptopy. A Chromebooki – które mogą działać na oszczędnym i niezbyt drogim sprzęcie – są dobrym wyborem w najbardziej przystępnym cenowo segmencie rynku, a ten konkretny model Lenovo jest bardzo przyjazny dla portfela.

Design

Konstrukcja Lenovo S330 jest czymś zaskakującym – elementy i pokrycie sprawiają wrażenie wykonania ze znacznie wyższej półki cenowej. Nie znajdziesz tutaj skrzypiących lub opadających paneli, które są powszechne w laptopach w podobnej cenie.

Oprócz zgrabnej konstrukcji klawiatura to kolejny element wysokiej jakości, który przyciągnął naszą uwagę w recenzji Lenovo Chromebook S330. Jest ułożona w znany wzór Chromebooka, z klawiszem wyszukiwania, który zastępuje Caps Lock, dedykowanymi przyciskami do nawigacji w przeglądarce, jasności i klawiszy głośności w górnym rzędzie. Jest wygodna i przyjemna w użyciu, co doceni większość osób migrujących z systemu Windows – pamiętaj, że brakuje w nim klawiszy Page Up/Page Down i Home/End.

Touchpad reaguje i działa zgodnie z oczekiwaniami. Zawiasy otwierają się do 180 stopni, co oznacza, że laptop można położyć płasko na stole, chociaż model nie ma gumowanych krawędzi, które zapobiegają poślizgom podczas używania w pozycji płaskiej.

Wydajność i test Lenovo Chromebook S330

W naszym teście Lenovo Chromebook S330 jednostka została wyposażona w procesor Mediatek MT8173C 2,1 GHz, pamięć SSD 32 GB i 4 GB pamięci RAM – kombinację, która nie została stworzona z myślą o wielozadaniowości, ale jest dostrojona dla podstawowych użytkowników, zwłaszcza studentów.

Umożliwia wykonywanie podstawowych funkcji obliczeniowych, takich jak otwieranie wielu kart przeglądarki i strumieniowe przesyłanie filmów z YouTube.

Żywotność baterii

Chromebooki wyróżniają się pod względem żywotności baterii, a w naszej recenzji, Lenovo Chromebook S330 nie zostaje w tyle. Bateria 45 Wh wystarcza na nieco ponad 10 godzin przy typowym użytkowaniu, obejmującym ciągłe przesyłanie strumieniowe i odświeżanie stron internetowych, przy jasności ekranu ustawionej na 150 nitów.

Oznacza to, że może z łatwością wytrzymać cały dzień w pracy lub szkole, co będzie trudne do prześcignięcia na podobnym cenowo notebooku z systemem Windows. Wystarczy 1,5 do 2 godzin, aby w pełni naładować Chromebooka.

Lenovo Chromebook S330 – opinie

To doskonała opcja dla niedrogiego laptopa. Model jest lekki i bezproblemowy w transporcie. Jest naprawdę tani, ale jak pokazała nasza recenzja, Lenovo Chromebook S330 zapewnia wystarczającą wydajność do codziennych wyzwań technologicznych. Laptop wyróżnia się również dobrą żywotnością baterii i przydatnym zawiasem 180 stopni. Jest to jeden z najtańszych Chromebooków w ofercie, ładnie zaprojektowany i jak mówią opinie, Lenovo Chromebook S330 jest jednym z najlepszych budżetowych urządzeń.