Szukasz obiektywnej recenzji młynka do kawy Nivona CafeGrano 130? Poniżej zebraliśmy szczegółowe informacje na temat młynka i opisaliśmy wszystkie aspekty, które pomogą Ci podjąć decyzję! Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu młynka Nivona CafeGrano 130 nie mogłoby wypaść lepiej. Schludna, srebrna obudowa prezentuje się przyzwoicie, a umieszczony na szczycie pojemnik na ziarna nawiązuje wyglądem do klasycznych młynków do kawy. Z miejsca możemy zauważyć łatwą do wyjęcia szufladkę na zmieloną kawę z kreską, wskazującą maksymalną pojemność zbiorniczka, wynoszącą około 200 g. Powyżej zostało umieszczone pokrętło, za którego pomocą kontrolujemy czas mielenia w przedziale do dziesięciu minut, natomiast pod zbiornikiem na ziarna widać oznaczenia, pomagające nam wybrać grubość mielenia. Nawet bez instrukcji obsługi posługiwanie się CafeGrano 130 nie powinno nastręczać żadnych trudności. Dodatkową zaletą jest schowek na przewód, dzięki czemu po skończonym mieleniu możemy odłączyć urządzenie i postawić je na półce czy blacie bez potrzeby owijania kabla wokół młynka.

Wykonanie

Zanim przejdziemy do tego, co najważniejsze dla każdego kawosza trzeba poświęcić kilka słów technicznym aspektom młynka. Nie da się ukryć, że jest urządzenie, które powstało w wyniku kompromisu pomiędzy ceną oraz jakością mielenia. O ile w kwestii samego działania nie można powiedzieć niczego prócz pochwał, to już tworzywo, z którego wykonana jest obudowa, nie zachwyca. Choć CafeGrano 130 od przodu prezentuje się całkiem nieźle, to całość designu można ocenić jako zadowalającą. Młynek niestety nie będzie ozdobą kuchni, jednakże nie należy traktować tego w żadnym wypadku jako czynnik dyskwalifikujący. Nawet po krótkim okresie użytkowania zauważymy, że poszczególne elementy młynka są dobrze dopasowane, dzięki czemu ziarna w pojemniku – czy te zmielone, czy też te na zmielenie oczekujące – zachowują świeżość, a wnętrze młynka nie ulega zabrudzeniom.

Mielenie

W naszej recenzji nie mogło zabraknąć opisu głównej funkcjonalności, ponieważ mielenie to najważniejsza kategoria w przypadku każdego młynka i trzeba przyznać, że wszystkie niedomagania CafeGrano 130 w kwestii wyglądu należy uznać za mało znaczący detal w porównaniu z tym, co urządzenie robi z ziarnami. Mówiąc krótko, jest bardzo, bardzo dobrze. Młynek posiada stożkowe żarna z wysokiej jakości hartowanej stali, dzięki czemu uzyskano nie tylko stosunkowo niewielki rozmiar urządzenia, ale także dużą dokładność mielenia. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest wydajność oraz czystość. Resztki zmielonej kawy nie przywierają do krawędzi żarna i nie pozostają w komorze mielenia – jest to szczególnie ważne, jeżeli mamy ochotę mielić różne rodzaje ziaren. Na pochwałę zasługuje także mechanizm, pozwalający dostosować grubość mielenia. W każdym ustawieniu Nivona CafeGrano 130 sprawdza się doskonale, niezależnie od tego, czy ma jedynie pokruszyć ziarna, czy też zamienić je w gładki, drobny proszek. W połączeniu z pokrętłem, regulującym czas pracy, otrzymujemy młynek, który jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet wytrawnych kawoszy.

Podsumowanie

Konkurencyjna cena Nivona CafeGrano 130 jest ogromnym atutem, gdyż otrzymujemy dokładnie to, za co zapłaciliśmy: wysoką jakość mielenia kawy na wiele sposobów. To doskonały wybór, który potrafi dotrzymać kroku droższym młynkom dzięki świetnym żarnom oraz możliwością dostosowania mielenia do naszych upodobań. Mamy nadzieję, że nasza recenzja młynka Nivona CafeGrano 130 ułatwi Ci podjęcie decyzji!