Nie ma lepszego czasu, żeby przetestować, jak sprawdza się nawilżacz powietrza niż zima. Konieczność ogrzewania pomieszczeń i brak możliwości ich ciągłego wietrzenia wpływa tylko negatywnie na zdrowie, ale też na wygląd skóry, paznokci i włosów.

Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS801. Estetyczny wygląd, niewielkie parametry i doskonałe nawilżanie powietrza sprawiają, że Blaupunkt AHS801 zdaje test nawet wśród najbardziej wymagających użytkowników.

Blaupunkt AHS801 – skuteczność w nawilżaniu powietrza

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę w recenzji Blaupunkt AHS801, jest jego przeznaczenie. Podstawową jego funkcją jest utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza. Zakres wilgotności, jaki można osiągnąć w pomieszczeniu dzięki modelowi AHS801 Blaupunkt oscyluje między 40 a 80%. Daje tym samym użytkownikowi możliwość dostosowania wilgotności powietrza do swoich potrzeb. Ponadto Blaupunkt AHS801 wyposażony jest w filtr HEPA H13 odpowiadający za skuteczne  wychwytywanie cząsteczek pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, alergenów, a także bakterii i wirusów. Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS801 został wzbogacony także o funkcję aromatoterapii i jonizator.  Ułatwia więc on życie alergikom i osobom borykającym się z częstymi schorzeniami układu oddechowego. Jednak świetnie sprawdza się też w codziennym użytkowaniu, pozwalając zapomnieć o spierzchniętych ustach, podrażnionej śluzówce czy szczypiących oczach. Ułatwia też zasypianie i podnosi jakość snu niezbędnego do regeneracji organizmu.

Dodatkowo zainstalowana  w nawilżaczu lampa UV zapobiega rozwojowi w jego o wnętrzu mikroorganizmów, które mogłyby wydostać się do powietrza wraz z parą.

Blaupunkt AHS801 to prostota i wygoda w użytkowaniu

Nawilżacz Blaupunkt AHS801 jest bardzo wydajny. 5-lirowy zbiornik na wodę  pozwala mu na nieprzerwaną pracę nawet przez 12 godzin, zapewniając utrzymanie wilgotności powietrza na poziomie 400 ml/h. Dzięki temu można cieszyć się optymalnym nawilżeniem powietrza bez konieczności częstego uzupełniania wody.

Urządzenie pokazuje także aktualną temperaturę powietrza oraz wilgotności w pomieszczeniu, co umożliwia jego bezproblemowe zaprogramowanie. Wykonanie tej czynności dodatkowo ułatwia panel dotykowy, a wyposażenie nawilżacza w sterujący pilot, zapewnia jego kontrolę bez konieczności podchodzenia do sprzętu.

Ustawienie funkcji aromaterapii również nie jest problematyczne. Polega na wyjęciu odpowiedniej przystawki, umieszczeniu w niej kilku kropel olejku, wsunięciu przystawki i włączeniu urządzenia. Trzeba jedynie pamiętać, aby używać preparatów zapachowych na bazie wody.

Blaupunkt AHS801 – opinie

Użytkownicy wskazują, że czynnikami, które pozytywnie wpływają na decyzję o zakupie Blaupunkt AHS801 jest przekonanie o niemieckiej jakości i fakt, że urządzenie wyprodukowała uznana firma Blaupunkt. Za dodatkowy atut wskazywana jest także cena Blaupunkt AHS801. Jej stosunek do parametrów technicznych jest naprawdę zadowalający. Dodatkowo przeważają same dobre opinie wśród użytkowników Blaupunkt AHS801, potwierdzające, że świetnie spełnia on swoją funkcję nawilżania powietrza w pomieszczeniu. Fenomenalnie rozprawia się także z problemami wynikającymi z przebywania w pomieszczeniach o zbyt suchym powietrzu, a dodatkowo pozwala się cieszyć ulubionym zapachem w otoczeniu.