Żelazko Rowenta DW 9240 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Do tej pory korzystałem z wielu różnych rodzajów żelazek, ale to sprawdziło się świetnie nawet podczas prasowania takich materiałów jak len! Len, jak to niektórzy mówią, nie poddaje się prasowaniu i w gruncie rzeczy jest to prawda, ale czasem zagięcia lnianej koszuli mogą być nienaturalne albo przebiegać w bardzo niefortunnych miejscach i wtedy taka koszula wygląda dość nieprzyjemnie i niechlujnie. Len oczywiście kojarzy się z nieco mniej formalnymi rodzajami ubioru, dlatego nie trzeba się martwić o absolutnie gładkie prasowanie ubrań z niego wykonanych, niemniej czasem przydaje się także tej tkaninie trochę przeprasowywania i tutaj pojawia się właśnie żelazko Rowenta DW 9240! Uwierzcie mi, byłem zdumiony, gdy zacząłem testować je po raz pierwszy. Niesamowicie zagnieciona koszula lniana (tak, zgniotłem ją specjalnie w tym celu) została wyprasowana niemal na gładko przez to niesamowite urządzenie. Jest to efekt wręcz piorunujący. Oczywiście nie trzeba wspominać, że system działania żelazka jest całkowicie bezpieczny, więc żaden, nawet najbardziej delikatny materiał, nie powinien ulec zniszczeniu. Chyba że ktoś będzie na tyle mądry, by zostawić żelazko na materiale koszuli, ale ja takich przypadków nie rozpatruję.

Żelazko Rowenta DW 9240 – użytkowanie

Co ciekawe żelazka można używać również w pionie, dlatego świetnie sprawdza się do przeprasowania zagiętych firanek albo zasłon, a także kurtek i płaszczy wykonanych z materiałów, które można prasować. Lekkie odświeżenie zewnętrznego okrycia jesienno-zimowego jeszcze nikomu nie zaszkodziło. A z tym żelazkiem będzie wyglądać świetnie. Żelazko ma spryskiwacz, dzięki któremu możemy spryskać nieco trudniejsze do wyprasowania miejsce. Poza tym żelazko zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz LED, więc mamy nieustannie rękę na pulsie, jeśli chodzi o temperaturę prasowania. Bo, trzeba tu zaznaczyć, żelazko możemy ustawić w taki sposób, by było przyjazne tkaninie, którą aktualnie mamy zamiar prasować. Nie musimy się więc bać o to, że jakaś tkanina ulegnie zmniejszeniu pod wpływem zbyt ciepłej temperatury pary wodnej. Żelazko ma długi kabel i poręczną rączkę, która bardzo dobrze leży w dłoni.

Żelazko Rowenta DW 9240 – podsumowanie

Żelazko Rowenta DW 9240 ma u mnie bardzo dobrą opinię. Pozwoliło mi na prasowanie lnianych rzeczy, a zawsze miałem z tym problem, umożliwiło odświeżenie firanek i zasłon w salonie, a także obrusów czy narzut na kanapy i fotele. Słowem: solidny i efektywny sprzęt, który w dodatku bardzo estetycznie wygląda. Cena urządzenia odpowiada jego możliwościom, więc każda kupująca i każdy kupujący na pewno nie pożałuje wydanych pieniędzy. Ja nie pożałowałem. Świetne żelazko. Bardzo bezpieczne dla ubrań, na jednym zbiorniku można przeprasować bardzo wiele odzieży, bo wody starcza tam na całkiem sporo pracy bez przerwy. Jedyne, co może sprawiać trudność, ale tylko na początku, to wybór odpowiedniego programu do określonej tkaniny, jednak gdy już załapiemy, o co chodzi, to nie będziemy chcieli rozstawać się z tym żelazkiem, a uprasowane koszule aż żal będzie nam zakładać, tak dobrze będą uprasowane.