DJI Phantom 4 Pro V2.0 to praktyczny i wytrzymały dron, który posłuży do nagrywania wysokiej jakości filmów w terenie. Posiada on wiele udogodnień, ułatwiających jego użytkowanie. Na podstawie przeprowadzonych testów można dokonać recenzji tego urządzenia i poznać jego właściwości.

Budowa DJI Phantom 4 Pro V2.0

Dron ten został wykonany z niezwykle trwałych stopów tytanu i magnezu, w wyniku czego odznacza się stabilnością i odpornością na powiewy wiatru. Ponadto tworzywa te nie ulegają odbarwieniu na skutek dużej ilości promieni słonecznych. Konstrukcja ma aerodynamiczny kształt, który umożliwia jej szybkie wznoszenie się w powietrze oraz swobodne latanie między obiektami.

Innowacyjność produktu

W DJI Phantom 4 Pro V2.0 zastosowano nowoczesne technologie, które przekładają się na jego wygodne i komfortowe użytkowanie. Warto zaznaczyć, że znajdują się w nim czujniki, wykrywające przeszkody z odległości aż 30m oraz sensory mierzące ukształtowanie terenu. Zamontowany system transmisji ma duży zasięg, wynoszący do 4km odległości i 6000m wysokości. Dzięki temu użytkowanie sprzętu na dużych obszarach jest niezwykle łatwe, a jego sterowanie z jednego miejsca nie jest żadnym problemem.
Ciekawym rozwiązaniem jest tryb ActiveTrack, który podąża za obiektami pozostającymi w ruchu. Ta opcja umożliwia filmowanie w wysokiej rozdzielczości zwierząt czy pojazdów poruszających się z dużą prędkością. Warto wiedzieć, że urządzenie wykrywa, z jakim elementem ma do czynienia, przez co w pełni go kadruje i wyostrza.

Równie ważne dla użytkowników są systemy sterowania, takie jak Draw, TapFly i Return to Home. Pierwszy z nich umożliwia narysowanie na panelu trasy, którą dron ma obrać podczas kręcenia ujęć. Funkcję tę wspiera opcja TapFly, w wyniku której można płynnie regulować kierunek lotu i omijać wszelkie przeszkody. Technologie te przydają się w trakcie tworzenia filmów w zabudowie miejskiej, czy na obszarach porośniętych drzewami. Wraz z Return to Home są one gwarantem bezpieczeństwa i profesjonalnej pracy urządzenia. Ostatni z systemów zapisuje historię trasy, w wyniku czego dron wraca do miejsca startu, unikając przy tym elementów stojących na jego drodze. Analizuje on także, czy obszar do lądowania jest odpowiedni i nie zagraża w nim żadne niebezpieczeństwo.

Dron DJI Phantom 4 Pro V2.0 został wyposażony w funkcję sterowania gestami, która skanuje wykonywane ruchy i na ich podstawie przekazuje urządzeniu, jak ma się zachować. Jest to alternatywa dla sterowania panelem, ekranem lub aplikacją. Warto bowiem dodać, że dron może być również obsługiwany za pomocą aplikacji DJI GO, która łączy się z nim i na bieżąco ukazuje nagrywany widok. Odpowiada ona za swobodne użytkowanie sprzętu i jego programowanie.

Jakość, której można zaufać

DJI Phantom 4 Pro V2.0 to dron, który wykonuje ujęcia w wysokiej rozdzielczości, ujmując przy tym dużą ilość klatek. W wyniku tego obraz jest płynny i niezwykle szczegółowy. Liczne udogodnienia w postaci kadrowania, podążania za obiektem oraz unikania przeszkód przemawiają za wyborem tego urządzenia. DJI Phantom 4 Pro V2.0 posiada pozytywne opinie od zadowolonych użytkowników, będących zarówno profesjonalistami, jak i pasjonatami dronów. To produkt, który można polecić wszystkim klientom, poszukującym niezawodnego i solidnego rozwiązania.