Rynek smartfonów jest obecnie tak ogromny, że niekiedy ciężko odnaleźć się w gąszczu marek i modeli, które dostępne są na rynku. Mimo wszystko niektórym producentom udaje się w jakiś sposób wyróżnić na tle konkurencji i wzbudzić całkiem spore zainteresowanie swoimi urządzeniami. Wśród takich producentów z pewnością znajduje się koreańska marka LG, której jeden z nowszych modeli miałem okazję całkiem niedawno wypróbować. Serdecznie zapraszam więc wszystkich zainteresowanych na test LG Velvet.

LG Velvet – recenzja

Na początku muszę zaznaczyć, że nie jest to moje pierwsze spotkanie z LG. Miałem kiedyś okazję użytkować już inne telefony tego producenta i zawsze zaskakiwały mnie jakimś unikalnym rozwiązaniem. W przypadku testu LG Velvet nie jest inaczej.

Widać, że w przypadku tego modelu producent ani trochę się nie wstrzymywał. W wyniku takiego podejścia mamy ogromny wręcz ekran POLED, który ma przekątną aż 6,8 cala i proporcje 20,5:9. Dzięki temu granie w gry i oglądanie różnego rodzaju treści na smartfonie jest wręcz niesamowitym przeżyciem. Aby jeszcze bardziej ulepszyć doświadczenia z korzystania z tego modelu, marka zastosowała rozwiązanie znane jako LG 3D Sound Engine, dzięki któremu audio z urządzenia jest bogatsze, pełniejsze i brzmi doskonale. Również w przypadku aparatu mamy tutaj nieprawdopodobne wręcz rozwiązanie – 48 MP umożliwia robienie wyraźnych zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Obiektyw główny wspierany jest tutaj natomiast przez dwa mniejsze.

Procesor urządzenia to Qualcomm Snapdragon 765G – potężna ośmiordzeniowa i wydajna jednostka, którą wspiera 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Bez problemu poradzi sobie nawet z bardziej wymagającymi grami czy filmami w wysokiej rozdzielczości. Urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego systemu Android, który w połączeniu z podzespołami daje wręcz ogromne możliwości.

Jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia, to muszę przyznać, że jestem wręcz w szoku. Niesamowite parametry w atrakcyjnej cenie to coś, co zdecydowanie wyróżnia ten telefon. Opinie innych użytkowników LG Velvet są podobne do mojej – to naprawdę bardzo dobre urządzenie, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Świetny, bardzo ostry i wyraźny obraz dzięki wyjątkowemu ekranowi, doskonała jakość zdjęć, niesamowita wydajność w grach i aplikacjach, prostota obsługi i ogólna szybkość działania to to, czego wymagam od smartfona wysokiej klasy, a LG Velvet zdecydowanie takim jest. Uważam też, że jego cena nie jest za wysoka, ponieważ otrzymujemy w zamian smartfon, którego parametry wykraczają daleko poza wiele innych dostępnych na rynku rozwiązań.

LG Velvet – podsumowanie

Mimo tego, że od kilku lat używam urządzeń Apple, rozwiązania, które przedstawiło LG w modelu Velvet, prezentują się dla mnie świetnie. To godny polecenia smartfon, który z pewnością posłuży przez długi czas. Mam nadzieję, że moja recenzja LG Velvet była dla Ciebie przydatna i pomogła Ci podjąć decyzję o zakupie.