Od czasu premiery telefonu Nokia Lumia 920 minęło już parę dobrych lat. W tym czasie użytkownicy byli świadkami prężnego rozwoju branży elektronicznej, a coraz to nowe smartfony wchodziły na rynek, oferując ogrom funkcji za niebotyczne pieniądze. Mimo zalewu nowoczesnością, fiński telefon nadal jest chętnie kupowany i eksploatowany przez lata. Czas przeprowadzić test telefonu Nokia Lumia 920 i sprawdzić, czy rzeczywiście radzi sobie z obecnymi realiami.

Prostota złotym środkiem

Nokia Lumia 920 dobrze się sprawdzi w przypadku, kiedy szukasz mniejszego, ale mocniejszego pod względem budowy telefonu. Ekran chroni wykorzystywane w większości smartfonów szkło firmy Corning – Gorilla Glass, które jest bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. Dzięki wyczuwalnej wadze (185 g) oraz jednolitej, gładkiej obudowie dobrze i stabilnie trzyma się ją w dłoni.

Pozytywnym zaskoczeniem jest również wyświetlacz. Żywe, nasycone kolory cieszą oko, a ekran wykazuje wysoką czułość na dotyk, co nie zawsze jest oczywiste w starszych modelach. Jako flagowiec firmy Nokia posiada też mocne jak na tamte czasy wnętrze. Mimo przyzwyczajenia do wszechobecnego Androida przyjemnie korzysta się z Windows Phone 8. Charakterystyczne dla tego systemu kafelki rozmieszczone w przemyślany sposób sprawiają, że obsługa jest prosta i intuicyjna. Windows cechuje się także płynnością w działaniu – nie zaskoczy Cię nagłym zawieszeniem, co jest niewątpliwą zaletą.

Optyka nie ustępuje pozostałym funkcjom. Główny aparat o matrycy 8,7 Mpix pozwoli Tobie na robienie przyzwoitych zdjęć oraz kręcenie filmów. Flagowiec Nokii radzi sobie także z trudnymi warunkami dzięki optycznej stabilizacji obrazu.

Długość działania urządzenia na jednorazowo naładowanej baterii również imponuje. Akumulator o pojemności 2000 mAh dzięki energooszczędnym rozwiązaniom oraz optymalizacji baterii pozwala na umiarkowane korzystanie ze smartfonu nawet przez półtorej doby. To świetny wynik, zważywszy na krótki czas działania najnowszych modeli wypakowanych zbędnymi, pożerającymi energię funkcjami.

Ciepłe przyjęcie modelu po latach

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, są zadowoleni z funkcji, jakie oferuje im telefon Nokia Lumia 920. Opinie zdecydowanie potwierdzają, że ten smartfon wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Posiadacze Nokii wskazują, że system Windows Phone 8 jest świetną alternatywą dla osób nieprzepadających za przepychem Androida, a obsługa iOS-a jest kłopotliwa.

Lumia 920 posiada 32 GB wbudowanej pamięci i choć może to się wydawać niewiele, użytkownicy twierdzą, że w zupełności wystarczy na wszystkie potrzebne aplikacje. Ponadto chwalą Nokię za takie rozwiązania, jak funkcja Glance Screen, która umożliwia wyświetlanie powiadomień oraz godziny na wygaszonym ekranie, lustrzany rzut ekranu za pomocą dedykowanej aplikacji czy nawigacja działająca w trybie offline. Mimo że telefon ma swoje lata, posiada również funkcję NFC niezbędną w dobie płatności bezgotówkowych.

Mimo upływu lat użytkowników nadal cieszą rozwiązania zastosowane w telefonie Nokia Lumia 920. Recenzje, w których posiadacze wypowiadają się pozytywnie na temat tego modelu, wskazują, że jest on stworzony dla osób, które szukają niedrogiego, funkcjonalnego oraz prostego w obsłudze telefonu.