Ostatnio nabyłam nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS301, do którego zakupu namówiła mnie koleżanka, która jest jego użytkownikiem od lat. Stwierdziłam „czemu nie?”, w końcu w pełni mamy sezon grzewczy i odpowiednia wilgotność powietrza pozytywnie wpływa m.in. na prawidłowe funkcjonowanie naszych śluzówek. Muszę przyznać, że ostatnimi czasy każdego ranka budziłam się z bólem gardła, które znikało po wypiciu porannej kawy lub herbaty. Zaczęłam podejrzewać, że przyczyną tego stanu jest suche powietrze, a niekiedy kaloryfer w sypani, był odkręcony również w nocy.

Nawilżacz Blaupunkt AHS301 – pierwsze wrażenia

Nawilżacz Blaupunkt AHS301 kupiłam drogą online w sklepie internetowym, który specjalizował się w sprzedaży produktów AGD/RTV. Cena była bardzo atrakcyjna. Pierwsze co mnie zaskoczyło, to oryginalny design, który fajnie komponował się z nowoczesnym wystrojem mojej sypialni. Do urządzenia była dołączona instrukcja obsługi, ale pierwsze uruchomienie było tak intuicyjne i proste, że poradziłam sobie bez tego. Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS301 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Pojemnik na wodę, który łatwo wyciągnąć z nawilżacza i uzupełnić wodą jest ogromnym plusem – w niektórych modelach można ponoć nieźle się nagimnastykować. Dogodną opcją jest możliwość ustawienia czasu pracy urządzenia (max 10h), po którym automatycznie się wyłączy. Sam wyrzut pary nie powoduje osadzania się osadu na pobliskich przedmiotach, a to wszystko dzięki zastosowanym wymiennym filtrom. Nawilżacz Blaupunkt AHS301 gwarantuje utrzymanie prawidłowej wilgotności w danym pomieszczeniu (między 40 a 60% – optymalne nawilżenie) przy wydajności 400ml/h. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz, który pokazuje aktualny stan nawilżenia powietrza. Dodatkowo pokazuje również aktualną temperaturę panującą w pomieszczeniu. Przy zastosowaniu odpowiedniej przystawki, którą wystarczy wyjąć i umieścić w niej kilka kropel ulubionego olejku  możemy poddać się aromaterapii. Jednakże należy pamiętać o zastosowaniu zapachów wyłącznie na bazie wody. Kolejnym atutem jest funkcja jonizowania powietrza. Jonizowanie powietrza zmniejsza ilość bakterii i drobnoustrojów oraz niweluje nieprzyjemne zapachy.

Recenzja Blaupunkt AHS301 – podsumowanie

Osobiście jestem bardzo zadowolona z zakupu nawilżacza powietrza Blaupunkt AHS301. Jego niewielka cena idzie w parze z wysoką jakością oraz skutecznością. Podczas stosowania nawilżacza przestałam odczuwać dyskomfort wynikający z suchości śluzówek nosa czy gardła, zaczęłam lepiej spać, co może być również zasługą jonizowania powietrza. Zmniejszyła się również częstość występowania bólu głowy, czuje się wypoczęta i pełna energii. Opinie na temat nawilżacza Blaupunkt AHS301 w większości mają wydźwięk pozytywny i również ja dołączam się do owej grupy osób zadowolonych z zakupu tego urządzenia. Moim zdaniem w tym przypadku cena idzie w parze z jakością, więc nie wydając dużej kwoty, wchodzimy w posiadanie bardzo dobrego nawilżacza.