AKG K240 to słuchawki nauszne o dynamice 91 dB i impedancji 55 ohm. Wyposażone są w złącze Jack 3,5 mm, a ich waga to zaledwie 240 g. Urządzenie posiada przewód, lecz ma on aż 3 m i dodatkowo kabel jest odpinany. Słuchawki są profesjonalne, ale to nic dziwnego – są sprzętem studyjnym. Dlatego też idealnie nadadzą się do pracy w studiach nagraniowych, w telewizji czy w radiu.  Kapsuły wokółuszne dzięki konstrukcji półotwartej zapewniają mocny bas. Dzięki wystarczająco wysokiej impedancji słuchawki można podpiąć do komputera. Wymienny przewód sprawia, że sprzęt o wiele łatwiej jest serwisować. AKG K240 zostały stworzone z mocnego tworzywa, które zapewnia ich trwałą konstrukcję. Co istotne, nie zniekształcają dźwięku nawet przy wysokiej głośności. Prezentują się również elegancko i profesjonalnie, co jeszcze bardziej wpływa na ich pozytywny odbiór.

 

AKG K240 – recenzja

Słuchawki AKG K240 test użytkowania przeszły doskonale. Posiadają wzmocniony bas, a ich pasmo przenoszenia, to 15–25 000 Hz. Sprawiają, że brzmienie każdego nagrania jest bardziej dynamiczne, a wokal wyraźnie uwydatniony, przez co wręcz idealnie sprawdzają się do nagrań studyjnych. Zakrywają ucho w taki sposób, że nie przedostaną się do niego dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu żaden hałas czy szmer nie będzie zakłócał odsłuchu. Ich kształt sprawia, że w łatwy sposób można dopasować je do każdego ucha. Eliminują wszelkie straty sygnału, a także zdecydowanie wpływają na jakość niskich tonów.

AKG kieruje swój produkt do określonej grupy odbiorców, która na co dzień pracuje w telewizji, radiu czy w studiach nagraniowych i taki sprzęt jest bardzo ważnym elementem jej pracy. Słuchawki mogą również nadać się do codziennego użytku, przez co żaden hałas z ulicy lub wokół Ciebie nie będzie przeszkadzał Ci w słuchaniu ulubionych utworów. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, spełnia swoje zadanie i nie potrzebuje dodatkowych funkcji, które tutaj akurat byłyby zbędne.

 

AKG K240 – opinie użytkowników

Wielu użytkowników bardzo chwali słuchawki AKG K240, uważają oni, że świetnie sprawdzają się w czasie oglądania filmów, do słuchania muzyki czy do grania w gry komputerowe. Dzięki swojej konstrukcji są bardzo wygodne i komfortowe w noszeniu, co popiera wiele osób. Wymienne nauszniki oraz wymienny kabel, to przydatna opcja, która również jest na plus w urządzeniu. Słuchawki potrafią wydobyć niesamowity dźwięk i jakość nawet z kiepskiej jakości nagrań, co zdecydowanie zachwyca użytkowników. Każdy, kto pragnie dobrego i wyraźnego dźwięku, sięga właśnie po AKG K240, ponieważ są wręcz do tego stworzone. Ulubiona muzyka staje się w nich jeszcze bardziej porywająca i niesamowita. Wielu zadowolonych kupujących twierdzi, że te słuchawki nie mają sobie równych i są naprawdę solidnie wykonane. Spełniają oczekiwania i cieszą doskonałą jakością dźwięku. Są bardzo polecanym urządzeniem, które warto mieć u siebie. Słuchawki potrafią służyć przez kilka lat, dzięki czemu możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas na poszukiwaniu nowego sprzętu, który spełni Twoje potrzeby. Ten produkt, to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.