Wybór optymalnych słuchawek bezprzewodowych nigdy nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli o różnych parametrach oraz w wielu przedziałach cenowych. Czy słuchawki Bose Headphones 700 będą zakupem, który sprawi nam dużo radości przez wiele lat i w każdych warunkach?

Bose Headphones 700 – elegancja i prostota 

Już samo opakowanie mówi wiele o podejściu firmy Bose do swoich produktów. Pudełko wygląda skromnie, ale profesjonalnie – nie znajdziemy tu krzykliwych haseł reklamowych. Znaleźć można jedynie najbardziej potrzebne dane, takie jak czas działania na jednym ładowaniu czy informacja o sposobie tłumienia hałasu z otoczenia. W środku znajdziemy eleganckie, zamykane na zamek, sztywne etui wykończone ekologiczną skórą, w którym znajdują się słuchawki Bose 700 wraz z kablem USB oraz kablem audio. Już na pierwszy rzut oka widać, że producent postanowił odróżnić wygląd tego modelu od poprzednich wersji i zmienić go na ponadczasowy i elegancki. Można śmiało powiedzieć, że Bose 700 to jedne z najładniejszych słuchawek dostępnych na rynku, a niebieska barwa dodatkowo uwydatnia wszelkie wizualne detale. Słuchawki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wzmocnionego elementami metalowymi, które powleka przyjemna w dotyku guma, chroniąca najbardziej newralgiczne punkty. Całość konstrukcji jest odpowiednio sprężysta, aby swobodnie dopasować się do różnych kształtów głowy, zapewniając przy tym komfort nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Po zewnętrznej stronie słuchawek, poza przyciskiem on/off,   gniazdem USB oraz wejściem na kabel typu Jack, umieszczono także przycisk asystenta głosowego oraz diody pokazujące poziom naładowania urządzenia.

Bose Headphones 700 – recenzja dźwięku

Pierwszym wyznacznikiem, który wyróżnia słuchawki Bose 700 na tle innych modeli jest zastosowana w nich technologia ANC. Pozwala ona na niemal stu procentowe wyciszenie dźwięków pochodzących z otoczenia, a co za tym idzie – sprawia, że słuchanie muzyki jest o wiele przyjemniejsze, niż dotychczas. Test modelu Bose 700 pokazuje, że słuchanie muzyki podczas jazdy w zatłoczonym tramwaju jest jedynym bodźcem, który dociera do naszych uszu. Stopień redukcji szumów możemy ustawić na jednym z trzech dostępnych  poziomów tak, aby dobrać go odpowiednio do danej sytuacji i indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o jakość połączeń telefonicznych podczas korzystania z Bose Headphones 700, opinie wielu użytkowników są tutaj niezwykle spójne. Rozmowy są wyraźne i nie doświadczymy tu żadnych zakłóceń. Jednak najważniejszym wyznacznikiem przy zakupie słuchawek jest jakość oferowanego dźwięku. Odbiór dźwięku w recenzowanym modelu jest wręcz genialny, biorąc pod uwagę ograniczone możliwości przesyłania dźwięku przez Bluetooth. Każde pasmo słychać oddzielnie, a przy tym czysto i wyraźnie. Bas nie zagłusza wyższych dźwięków, lecz idealnie z nimi współgra, aby uwypuklić każdą partię instrumentalną i głosową. Słuchawki Bose Headphones 700 będą więc dobrym wyborem także dla osób, które słuchają na co dzień bardziej wymagających gatunków muzycznych, a wbudowana bateria pozwala na około 20 godzinną pracę na jednym ładowaniu, co daje gwarancję bezprzewodowej pracy przez cały dzień.