Corsair to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów gamingowego sprzętu. Szczególną popularnością cieszą się klawiatury tej firmy. Jedną z nich jest klawiatura Corsair K63 Compact. Wyróżnia się solidnym wykonaniem, gamingowym designem, a co najważniejsze granie z użyciem tego sprzętu, staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Corsair K63 Compact – wygląd i wykonanie

K63 Compact to klawiatura o niezwykle gamingowym wyglądzie. Czarny kolor bryły wygląda świetnie razem z czerwonym jednostrefowym podświetleniem klawiszy. Producent nie zapomniał o dodatkowych przyciskach. Na froncie, w górnej części znajdziemy 4 dodatkowe klawisze – po lewej stronie służące do przewijania/stopowania filmów oraz muzyki. Po prawej stronie znajdują się przyciski kontroli dźwięku oraz m.in. przycisk służący do blokowania klawiszy Windows. Warto wspomnieć o charakterystycznej czcionce pokrywającej klawisze – daje wrażenie lekko pogrubionej i poszerzonej, oprócz przyjemnego dla oka wyglądu, zapewnia dobrą czytelność klawiszy. Na spodzie klawiatury znajdują się regulowane stopki z funkcją antypoślizgową.

Elementem wyróżniającym klawiaturę K63 compact na tle innych klawiatur gamingowych jest brak części numerycznej. Dla nas graczy jest to niewątpliwie zaleta. Za sprawą braku numpada odległość pomiędzy klawiaturą a myszką staje się mniejsza. Dzięki temu sięgnięcie drugą ręką do klawiszy jest dużo szybsze – podczas grania liczy się każda sekunda.

Przełączniki Cherry MX Red

K63 Compact to klawiatura mechaniczna – oznacza to, że każdy przycisk posiada oddzielny przełącznik (w przeciwieństwie do klawiatury membranowej). Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet m.in. szybkość aktywacji przycisku czy jego trwałość. Przełączniki użyte przy produkcji klawiatury od Corsaira to Cherry MX Red – znane i polecane przez graczy switche, które charakteryzują się płynnym liniowym kliknięciem oraz brakiem wyraźnego skoku klawisza.

Dodatkowe funkcje

K63 Compact to nie tylko solidne wykonanie. Corsair wyposażył ją w kilka dodatkowych funkcji, które ułatwią Ci granie na najwyższym poziomie.

Pełna lista dodatkowych funkcji:

  • Anti-Ghosting z pełnym N-Key Rollover,
  • Regulacja jasności podświetlenia,
  • Blokada klawisza Windows,
  • Klawisze funkcyjne,
  • Pełna kompatybilność z oprogramowaniem Corsair Utility Engine.

Czy warto kupić klawiaturę K63 compact?

Jeżeli jesteś zapalonym graczem, to ten model klawiatury jest z pewnością dla Ciebie. Oprócz solidnego wykonania i gamingowego wyglądu otrzymasz produkt wyposażony w wiele funkcji i usprawnień, które pozytywnie wpływają na komfort rozgrywki. Brak części numerycznej, czerwone podświetlenie, przełączniki Cherry MX Red sprawiają, że klawiatura Corsair K63 Compact staje się bardzo dobrą propozycją dla osób ceniących sobie wygodę i niezawodność użytkowania.

Corsair k63 compact opinie

Argumentem przemawiającym na korzyść modelu k63 compact jest jej ogromna popularność i liczne pozytywne opinie jej użytkowników. Gracze szczególnie cenią sobie gamingowy, niepowtarzalny wygląd, jak i solidną budowę i bardzo dobrą jakość produktu.