Prezentowany model drukarki marki Xerox to urządzenie jednofunkcyjne przeznaczone do wydruku monochromatycznego zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biur i firm korzystających z funkcji drukowania na co dzień.

Drukarka Xerox Phaser 3020 – recenzja

Drukarka z technologią laserową umożliwia wydruk tekstów i grafiki w czerni w rozdzielczości 1200×1200 dpi. Poza zwykłym papierem model obsługuje także etykiety, karton, papier wstępnie zadrukowany, dokumentowy czy archiwalny formatu A4 oraz kopert. Dzięki takiej elastyczności nośników mamy do czynienia ze sprzętem idealnie spełniającym potrzeby prac biurowych. Drukarka pozwala na wydruk 26 stron w ciągu minuty, w tym wyjątkowo gwarantuje szybkie tempo drukowania pierwszej strony (8,5 sekundy). Według zapewnień producenta urządzenie zdaje egzamin przy dużym obciążeniu nawet do 30 tysięcy stron miesięcznie. Jest to możliwe dzięki wydajnej pracy procesora, która zapewnia takie samo tempo drukowania nawet przy większych projektach oraz długotrwałym użytkowaniu drukarki na co dzień. Toner Xerox, w jaki wyposażono model Phaser 3020, jest zaprojektowany w taki sposób, aby był w stanie odzwierciedlić wszelkie detale i kształty i zapewnić im wyrazistość niezależnie od stosowanego nośnika. Drukarka posiada wbudowane złącze USB oraz moduł WiFi i LAN. Zastosowana technologia WiFi Direct w modelu Xerox Phaser 3020 umożliwia bezpośrednio łączenie się smartfonów, tabletów czy laptopów z drukarką nawet w przypadku braku łączności z siecią bezprzewodową. Dołączona w zestawie kaseta z tonerem pozwala na wydruk do 700 pierwszych stron A4.

Xerox Phaser 3020 – test

Według licznych opinii drukarka Xerox Phaser 3020 doskonale spełnia stawiane jej oczekiwania. Poza wysoką jakością wydruku i szybkim tempem pracy wyróżnią ją kompaktowy rozmiar, która pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Podkreśla się również niski poziom głośności modelu, co zwiększa komfort pracy przy zastosowaniu drukarki jako urządzenia w biurze. Dostępny tryb oszczędzania energii wpływa z kolei na obniżenie kosztów. Na uwagę zasługuje także sposób obsługi urządzenia. Opcje wydruku i ustawienia drukarki są dostępne w przednim panelu drukarki Xerox Phaser 3020i. Za jego pomocą możesz w ławy sposób zarówno skonfigurować urządzenie do pracy, a także skorzystać z centrum obsługi Xerox. W ten sposób możesz kontrolować opcje i postęp wydruku, sprawdzić stan tonera oraz uzyskać pomoc w razie potrzeby.

Drukarka laserowa Xerox Phaser 3020 – opinie użytkowników

Podsumowując, drukarka laserowa Xerox Phaser 3020 to urządzenie o parametrach, które gwarantują profesjonalny wygląd wydruku oraz bardzo krótki czas jego wykonania. Jest to nieoceniony sprzęt do wszystkich środowisk roboczych, gdzie liczy się tempo pracy przy druku wysokonakładowym, ponieważ gwarantuje wysoką produktywność. Wyjątkowo atrakcyjna cena urządzenia w zestawieniu z prezentowaną jakością sprawia, że Xerox Phaser 3020 to często wybierana drukarka także do użytku domowego.