Chyba każdy producent sprzętu komputerowego chciałby zaliczyć tak udane wprowadzenie swojego produktu na rynek, jak miało to miejsce pod koniec 2019 roku za sprawą monitora Ultragear 27gl850. Ale co stało za sukcesem monitora LG 27? Sukcesem tak wielkim, że nie przewidzieli go sami twórcy? Wystarczy wspomnieć, że w większości krajów, w których pojawiał się w sprzedaży cały nakład premierowy wyprzedawał się w kilka godzin od otwarcia sklepów. W pierwszych tygodniach samo kupienie go było nie lada wyzwaniem.

Wygląd monitora oraz zawartość samego pudełka

Ładnie wykonane, czarne, błyszczące pudełko poza samym monitorem zawiera także instrukcję kalibracji, wszelkie potrzebne przewody oraz płytę CD z najnowszymi sterownikami, oraz dwuczęściowa podstawę. Jednym słowem jest w nim wszystko, co będzie nam potrzebne do montażu oraz pierwszego włączenia monitora Ultragear 27gl850. Jeśli posiadamy dedykowany uchwyt ścienny, istnieje oczywiście możliwość montażu również w formie wiszącej.  Wygląda niezwykle profesjonalnie. Jest smukły, opływowy, a co najważniejsze – bardzo ergonomiczny. Monitor zapewnia pełną możliwość regulacji w płaszczyźnie pionowej, oraz płynne ustawienie poziomu odpowiadającej nam wysokości. Co dość innowacyjne, można go także przekręcić o 90 stopni tworząc obraz pionowy.

Obsługa monitora

Monitor sterowany jest w standardowy sposób, do którego zdążyły nas przyzwyczaić produkty firmy LG, czyli jednym małym dżojstikiem umieszczonym pośrodku monitora poniżej logo firmy. Jest to rozwiązanie bardzo intuicyjne, pozwalające płynnie zmieniać wszelkie potrzebne nam opcje.

Lg Ultragear 27gl850-b recenzja parametrów technicznych

Ale co tak właściwie wyróżnia ten monitor spośród wielu, wydawać by się mogło, podobnych sprzętów, zarówno z gamy produktów LG, jak i oferowanych przez konkurencję? Pierwszym, co rzuca się w oczy jest niespotykany nigdy wcześniej czas reakcji wynoszący 1ms. Dzięki zastosowaniu matrycy Nano IPS udało się zejść do tego nieosiągalnego wcześniej poziomu. Warto także wspomnieć, że matryca ta zapewnia pełną widoczność niezależnie od kąta, pod którym na nią patrzymy. Maksymalna rozdzielczość, jaką udało się uzyskać firmie LG to 2560×1440 z dodatkowym wykorzystaniem technologii HDR. Kolejną niespodzianką jest czas odświeżania wynoszący w tym przypadku 144hz co w połączeniu z dobrym, naturalnym odwzorowaniem barw oraz głęboką czernią tworzy prawdziwą ucztę dla oczu. Monitor ten, jako jeden z nielicznych na rynku, wspierany jest technologicznie zarówno przez firmę AMD, jak i przez Nvidia. W praktyce oznacza to tyle, iż jest on wyposażony zarówno w technologie AMD FreeSync, jak i certyfikowany przez G-sync Compatible. Jednak coś, czego nie sposób pominąć to płynność ruchu w grach recenzowanego monitora, jakie zapewnia matryca Nano IPS

Recenzja Lg Ultragear 27gl850-b – podsumowanie

Jeśli chodzi o monitor Lg Ultragear 27gl850-b opinie użytkowników są jednoznaczne. To bardzo udany produkt, który nie idzie żadne kompromisy w kwestii jakości. Pokazuje przy tym, że tak udane produkty nie muszą kosztować zawrotnej sumy pieniędzy. Warto zakupić monitor LG Ultragear 27gl850-b oraz samodzielnie przeprowadzić test jakościowy, a po wszystkim przekonać się jak wygląda przyszłość monitorów na rynku komputerowym. Należy samemu przekonać się, w jaki sposób gry wideo mogą być wyświetlane już dziś.