Według zapewnień producenta Overmax, Touchgo 2.1 to propozycja skierowana dla ludzi aktywnych, ceniących sobie jakość wykonania, wygodę użytkowania oraz niezawodność pomiarów. Czy tak jest w rzeczywistości i na ile zakup tego produktu ocenić można jako opłacalny?

Pierwsze wrażenia i przemyślenia

Na opakowaniu, poza nazwą urządzenia oraz dostępnymi wariantami kolorystycznymi, znaleźć można także najważniejsze informacje o opasce. Poza opaską w zestawie są też: instrukcja obsługi, karta gwarancyjna oraz dwa dodatkowe, kolorowe paski. Coś, co stanowi praktyczną cechę smartbanda, to sposób jego ładowania. Wystarczy zwykły kabel USB, ponieważ wejście do niego jest na stałe wbudowane poniżej wyświetlacza.

Overmax Touchgo 2.1 – test wykonania

Druga generacja smartbanda od Overmax wydaje się być wykonana solidnie, pasek jest odpowiednio mocny i ma zapewnioną przy tym wymaganą elastyczność, a sama kapsułka dobrze do niego przylega, nie przesuwa się i nie wypada. Opaska jest przyjemna w dotyku oraz odpowiednio lekka, dzięki czemu już po kilku chwilach można zapomnieć, że w ogóle masz ją na swoim nadgarstku. Gadżet jest sterowany za pomocą gestów, podobnie jak ma to miejsce w większości opasek konkurencji. Ekrany przewijają się płynnie, a dostęp do najważniejszych funkcji jest całkowicie intuicyjny. Warto także wspomnieć, że można z nim pływać, kąpać się czy uprawiać inne sporty wodne, ponieważ jest wodoodporny.

Bateria, funkcje oraz dedykowana aplikacja

Bateria o pojemności 75mAh w urządzeniu o przekątnej ekranu 0, 9 cala wymaga ładowania zwykle raz na 7-8 dni (w zależności od intensywności użytkowania). Pamiętając o tym, że naładowanie jej od 0 do 100% zajmuje mniej niż półtorej godziny – taki wynik może robić pozytywne wrażenie. Jeśli mowa o tej opasce, to recenzja nie byłaby kompletna bez sprawdzenia, jakie funkcje producent zaproponował swoim klientom. Poza godziną, liczbą spalonych kalorii oraz przebytych kroków Touchgo 2.1 pozwala także na kontrolę migawki aparatu oraz informuje nas o nadchodzących SMS-ach, mailach czy połączeniach telefonicznych. Po sparowaniu smartbanda ze smartfonem możliwe jest także wykorzystanie go w formie budzika, akcesorium monitorującego sen czy, dzięki funkcji ANTI LOST, ułatwiającego znalezienie swojego telefonu. Gadżet wybudza się nie tylko poprzez dotyk, ale też ruchem nadgarstka, co ułatwia jego użytkowanie w czasie treningu czy wtedy, gdy dyskretnie chcemy sprawdzić aktualną godzinę.

Overmax Touchgo 2.1 – opinie posiadaczy oraz podsumowanie

Druga generacja opaski od Overmax zebrała do tej pory całkiem sporo pozytywnych opinii. Posiadacze chwalą ją przede wszystkim za jakość wykonania, szybkość działania oraz stosunek ceny do jakości urządzenia. Touchgo 2.1 powinien sprawdzić się zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie miały takich gadżetów, jak dla bardziej wymagających odbiorców.