Audyt energetyczny to niezwykle istotny element każdej inwestycji termomodernizacyjnej. Jest on niezbędny do otrzymania wsparcia finansowego, pomagającego w spłacie kredytu, który został zaciągnięty na wspomniane przedsięwzięcie. Przeprowadzenie owego audytu wymaga więc dużej wiedzy i doświadczenia, które możemy zdobyć na specjalnym kursie oferowanym przez firmę Energy Saver, tworzoną przez specjalistów z dziedziny doradztwa energetycznego. Jakie umiejętności i wiedzę powinien posiadać audytor energetyczny? Kurs dostarcza nam wyczerpującej odpowiedzi na powyższe pytanie.

Audytor energetyczny – kurs podstawowych, praktycznych umiejętności

Osoby, które chcą pracować jako audytor energetyczny, uprawnienia mogą zdobyć kończąc odpowiednie studia wyższe lub podyplomowe, bądź posiadając uprawnienia budowlane. Szkolenie oferowane przez firmę Energy Saver pozwala nabyć praktyczne umiejętności i wiedzę teoretyczną, dzięki którym osoba spełniająca powyższe kryteria nabierze biegłości w sporządzaniu świadectw energetycznych. Ukończenie kursu z pewnością będzie stanowiło atut podczas ubiegania się o miejsce w państwowym spisie audytorów, ze względu na to, że jest on prowadzony w sposób wysoce merytoryczny przez specjalistów z tego zakresu. Prowadzący przekazują wyłącznie aktualną i rzetelną wiedzę, którą powinien posiadać audytor energetyczny. Kurs – w zależności od wybranego modułu – obejmuje od 15 do 24 godzin i pozwala zapoznać się z najważniejszymi aspektami pracy w tym zawodzie.

Audytor energetyczny – uprawnienia, przepisy, procedury obliczeniowe, analiza raportów i wiele więcej

Kurs przygotowany przez firmę Energy Saver posiada ważną zaletę – pozwala nam zdecydować, jaki zakres wiedzy jest nam potrzebny. W tym celu uczestnik wybiera 1 z 3 pakietów obejmujących konkretne moduły. Wśród zagadnień znajdziemy między innymi podstawy audytu energetycznego, metody oceny opłacalności, obliczenia audytowe, procedury obliczeniowe, jak również przepisy prawne dotyczące świadczenia usług w tym zawodzie. Prowadzący przekazują wiedzę w sposób zrozumiały i chętnie wyjaśniają wątpliwości oraz odpowiadają na pytania. Są to specjaliści o bardzo dużym doświadczeniu, kompetencjach oraz rzetelnej wiedzy. Stawiają zarówno na przekazanie podstaw teoretycznych, jak i zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w takim zawodzie jak audytor energetyczny. Uprawnienia są niezbędne do jego wykonywania, a choć kurs stanowi jedynie dodatek, jest niewątpliwie ogromnym atutem i warto wziąć w nim udział.

Audytor energetyczny – kurs w przyjaznej atmosferze, któremu nie brak merytoryczności

W firmie Energy Saver pracuje niejeden profesjonalny audytor energetyczny. Kurs prowadzony jest właśnie przez specjalistów, którzy świadczą tego rodzaju usługi. Oprócz solidnej dawki rzetelnej wiedzy zapewniają jednocześnie przyjazną atmosferę, w której dba się o komfort kursantów i przestrzeń do zadawania pytań oraz dzielenia się przemyśleniami. Godnym uwagi jest ponadto fakt, że szkolenie odbywa się na przestrzeni kilku dni w dobrze przemyślanych wymiarach czasowych.