Najlepsza kawa w Twoim domu

Jura E8 Dark Inox to w pełni profesjonalny ekspres do kawy, którego nie powstydziłaby się żadna kawiarnia. Wygląd E8 w wariancie kolorystycznym Dark Inox prezentuje się naprawdę znakomicie – lekko wygięte ciemne linie, srebrne dysze oraz centralnie umieszczony panel sterowania sprawiają, że w ekspresie można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Doskonałe wykonanie, możliwość regulacji dyszy gorącej wody oraz wylewki kawy i cappuccino stanowią przedsmak tego, co E8 ma nam do zaoferowania. Podświetlanie filiżanek, kolorowy wyświetlacz oraz nowa dysza do spieniania mleka to kolejne zalety, które możemy odkryć, zanim jeszcze przystąpimy do testu Jury E8. W kwestii wykonania oraz wyglądu można stwierdzić z całkowitą pewnością, że ten model jest bliski perfekcji. Poniższa recenzja tylko to potwierdza.

Jura E8 Dark Inox – ekspres idealny

Kupując urządzenie takiej klasy mamy prawo mieć wysokie wymagania i można powiedzieć z miejsca, że w tej kwestii E8 nie zawodzi. Ekspres zapewnia nam dostęp do 15 zróżnicowanych funkcji – oprócz takich rodzajów kaw, jak ristretto, ristretto espresso, espresso, espresso doppio, cappuccino, latte macchiato mamy dostęp do przygotowania wrzątku, wody na zieloną herbatę czy kawy specjalnej, opracowanej dla ekspresów marki Jura. Zakres funkcji E8 jest imponujący, podobnie jak doskonale zaprojektowane dysze gorącej wody i spieniania mleka – ta ostatnia sprawi, że podstawioną filiżankę wieńczy delikatna warstwa białej pianki. Chociaż może wydawać się, że obsługa takiego ekspresu może być skomplikowana, tutaj spotyka nas miłe rozczarowanie – E8 jest łatwy w obsłudze. Poszczególne rodzaje kawy wybieramy z użyciem przycisków, których funkcje wyświetlają się na monitorze. Tym sposobem możemy szybko wybrać interesujący nas napój lub cofnąć się do poprzedniego menu w przypadku pomyłki. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania E8 bezprzewodowo za pośrednictwem aplikacji J.O.E.®, dzięki czemu możemy przygotować sobie kawę, nie wstając z kanapy.

W kwestiach technicznych jest również celująco. Jura E8 Dark Inox wyposażony jest w wielostopniowy młynek stożkowy Aroma G3, który zapewnia profesjonalną jakość mielenia w krótkim czasie, natomiast Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) sprawia, że niewielkie kawy, ristretto i espresso, będą zawsze smakować wyśmienicie. Na uwagę zasługuje także łatwy dostęp do filtrów oraz czyszczenia ekspresu, co ułatwia konserwację i przedłuża żywotność urządzenia. Dedykowana linia środków do odkamieniania, czyszczenia systemu mlekowego oraz wnętrza E8 dopełniają obrazu doskonale zaprojektowanego urządzenia, które ma zapewnić najwyższą jakość kawy przez długie lata.

Podsumowanie

Jura E8 Dark Inox spełnia wszystkie zapewnienia producenta, poczynając od eleganckiego designu oraz dbałości wykonania, skończywszy na wyjątkowo zmielonej kawie. W naszej recenzji Jura E8 Dark Inox umieściliśmy najważniejsze cechy ekspresu, takie jak łatwość obsługi, wydajne filtry wody i szybkość przyrządzania kawy, które sprawiają, że każda filiżanka smakuje jeszcze lepiej. Wisienką na torcie jest możliwość zaprogramowania godziny wyłączenia ekspresu oraz gustowne podświetlenie czekającej na nas kawy, dzięki czemu możemy poczuć się, jak obsługiwani przez profesjonalnego baristę.