Canon PowerShot SX540 to produkt dostępny w niezwykle atrakcyjnej cenie. Matryca CMOS zapewnia idealne, wyraźne fotografie oraz wysokiej jakości obraz kręconego filmu, ponieważ zachowuje ostrość bez względu na rodzaj padającego światła. Jej rozdzielczość wynosi około 21 megapikseli, a przy tym wzbogacona jest o doskonały procesor DIGIC 6. Dzięki temu urządzeniu nie będziesz musiał martwić się o wydłużony czas rejestrowania niespodziewanych wydarzeń, gdyż autofokus oraz funkcja wykonująca serię zdjęć pozwalają na szybkie ujęcie wybranych kadrów. Canon SX540 sprawdza się także podczas próby uchwycenia szczegółów z oddali – z łatwością wykonasz wyraźne zdjęcie, niezależnie od warunków. Możliwe jest także rejestrowanie obrazu poprzez naciśnięcie przycisku, który uruchamia funkcję pomocy podczas kadrowania. Obiektyw ma aż 24 mm, a ponadto posiada 50-krotny zoom optyczny, dzięki czemu uwzględnisz w kadrze więcej przedmiotów. Dodatkowy komfort użytkowania zapewni Ci również stabilny i wytrzymały uchwyt przystosowany do długich ujęć.

Wysokiej jakości filmowanie to kolejna zaleta tego produktu. Full HD 60p zagwarantuje Ci wyraźny obraz przez całą długość filmu, nawet wtedy, gdy nagrywanie odbywać będzie się w ruchu. Kilkusekundowe filmiki nakręcisz natomiast za pomocą funkcji krótkich nagrań, rejestrujących obraz od 4 do 6 sekund. Kolejnym atutem jest tak zwany tryb tworzenia albumu filmowego, w którym bez problemu połączysz filmy i zdjęcia z ważnych dla Ciebie wydarzeń. Sama rozdzielczość ekranu to aż 461 000 punktów, umożliwia ona precyzyjne odwzorowanie kolorów oraz oddanie rzeczywistej przejrzystości i kontrastu. Z dodatkowych funkcji wyróżnić można 5 poziomów jasności, a także szybkie rozjaśnianie ekranu. Przy pomocy opisywanego modelu udostępnisz wybrane zdjęcia tuż po ich wykonaniu – wystarczy połączyć się z innym urządzeniem mobilnym poprzez Wi-Fi lub NFC, a następnie opublikować uchwycone chwile. Kopia nowo powstałych obrazów jest tworzona automatycznie.

Canon PowerShot SX540 – test

Wybrany model poddany został testowi oceniającemu sprawność i jakość produktu. Innowacyjna technologia zapewnia nie tylko rejestrację doskonałych zdjęć, ale również komfort użytkowania, który okazuje się niezbędny podczas długich sesji fotograficznych lub utrwalania istotnych wydarzeń. Warto pamiętać, że ten model został przystosowany do wykonywania zdjęć przyrody – z łatwością rejestruje dany obiekt, w efekcie tworząc magiczne ujęcia natury. Dużym ułatwieniem są także czytelne przyciski, takie jak dostęp do Wi-Fi czy nagrywanie.

Canon PowerShot SX540 – opinie

Według klientów, którzy zakupili aparat Canon PowerShot, zdjęcia wychodzą bardzo wyraźne, nawet bez użycia lampy błyskowej. Sprzęt jest sprawny i posiada wiele funkcji, które umożliwiają eksperymentowanie i wydobywanie pożądanych efektów. Równie często poruszaną kwestią jest korzystna cena urządzenia oraz szybka i bezproblemowa wysyłka. Stylowy wygląd to tylko namiastka w porównaniu do pozostałych zalet aparatu.