Od kilkunastu lat interesuję się fotografią, więc używałam naprawdę wielu różnych urządzeń. Ostatnio do mojej kolekcji dołączył Nikon Z6. Testowałam go przez kilka miesięcy, więc zdążyłam się zapoznać z tym sprzętem i przekonać się, jakie są jego zalety i jak się z nim pracuje. Chciałam, aby moja recenzja Nikon Z6 miała swoje poparcie i była jak najbardziej rzetelna.

Budowa i wygląd Nikon Z6

Aparat jest bardzo solidnie wykonany, dzięki czemu mam pewność, że jest to trwały sprzęt, który będzie mi dobrze służyć przez długi czas. Wygląda bardzo nowocześnie i profesjonalnie, bez żadnych niepotrzebnych dodatków czy upiększeń. Prezentuje się świetnie. Do tego bardzo dobrze leży w dłoni i wygodnie się go używa. Nie zajmował zbyt wiele miejsca, więc towarzyszył mi na jednym z wyjazdów i sprawdził się wspaniale. Jest to dość mały sprzęt, ale ma wiele możliwości.

Nikon Z6 – specyfikacja

Przed zakupem aparatu dokładnie zapoznałam się z jego danymi technicznymi i to właśnie dzięki nim zdecydowałam się na inwestycję w ten sprzęt. Wyglądały bardzo zachęcająco i nie mogłam się doczekać, aż rozpocznę test Nikon Z6. Mamy do wyboru 4 rozdzielczości, dzięki którym możemy robić zróżnicowane zdjęcia. Aparat ma bardzo dobrą matrycę z wieloma możliwościami. Jej stabilizacja jest naprawdę świetna. Myślę, że to oprogramowanie matrycy w dużej mierze odpowiada za tak dobrą jakość zdjęć. Jestem także bardzo zadowolona z autofokusu, który doskonale sprawdza się nawet przy niesprzyjających warunkach. Menu aparatu jest w języku polskim i jest bardzo czytelne. Wyświetlacz również jest świetny i bardzo responsywny. Nikon Z6 ma także różne rodzaje programów i balansu bieli, co pozwoli nam na wykonanie bardzo interesujących zdjęć. Migawka aparatu jest mechaniczna, sterowana elektronicznie.

Nikon Z6 – recenzja i największe zalety

Dla mnie do największych zalet Nikon Z6 zaliczają się:

– fantastyczna jakość zdjęć, nawet w nieco trudniejszych warunkach

– szybkie działanie

– bardzo łatwa obsługa (tutaj zaznaczę, że był to mój pierwszy raz z Nikonem, a nie miałam żadnego problemu z obsługą)

– solidne wykonanie

Nie są to wszystkie zalety, ponieważ sprzęt ma naprawdę dużo plusów, dzięki którym bardzo dobrze się z nim pracuje. Jakość fotografii jest wspaniała i naprawdę trudno się do czegoś przyczepić. Bardzo dużą zaletą są także liczne kreatywne tryby, które pozwalają na wykonywanie ciekawych, klimatycznych fotografii. Mamy ich aż 20, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wiem, że dla wielu osób nie ma to aż takiego znaczenia, jednak ja bardzo cenię sobie takie tryby, ponieważ później nie muszę pracować tak dużo nad obróbką zdjęć.

Nikon Z6 – opinie innych użytkowników

W internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii innych użytkowników, którzy są w pełni zadowoleni i podkreślają liczne zalety Nikon Z6. I wcale mnie to nie dziwi, bo sprzęt ten jest naprawdę rewelacyjny. Dodatkowo jest łatwo dostępny, zarówno online, jak i stacjonarnie. Wiem, że dla wielu osób dużą rolę gra koszt, ale dobra wiadomość jest taka, że Nikon Z6 można znaleźć w różnych cenach, a często można się natknąć na promocje, co pozwoli nam nieco zaoszczędzić.