Od dłuższego czasu szukałam nowego aparatu cyfrowego, który będzie dobry jakościowo i w przyjaznej cenie. Moja znajoma, która interesuje się technologią i ma szeroką wiedzę na temat różnych sprzętów poleciła mi Nikon Coolpix A1000. Aparat zakupiłam w sklepie internetowym i testowałam go przez kilka tygodni, zanim zdecydowałam się napisać recenzję. Chciałam, aby moja opinia była jak najbardziej rzetelna. Ale muszę przyznać, że aparat zdał test śpiewająco.

Dla wielu osób strona zewnętrzna, czyli wygląd sprzętu to pewnie mało istotna sprawa, ale myślę, że warto w recenzji zawrzeć kilka zdań na ten temat. Aparat ma nowoczesny wygląd,  wykonany został w stylu minimalistycznym, co bardzo mi się podoba. Jest bardzo kompaktowy, więc bez problemu można go zmieścić w plecaku czy zabrać na wyjazd. Do zestawu dołączone były także: ładowarka, akumulator i kabel USB.

Test Nikon Coolpix A1000

Teraz czas na najważniejszą część, czyli działanie aparatu. Sprzęt posiada liczne zalety. Najważniejszą cechą Nikon Coolpix A1000 jest to, że robi zdjęcia bardzo dobrej jakości nawet przy słabym oświetleniu. Dodatkowo jest wyposażony w 35-krotny zoom, więc łatwo jest zrobić rewelacyjne zdjęcie np. odległego widoku, fotografia nie będzie rozmazana. Aparat działa wszechstronnie i sprawdza się doskonale w różnych sytuacjach, niezależnie od tego, czy chcemy wykonać szerokokątne ujęcie, czy dokładne zdjęcie obiektu, pełnego przeróżnych szczegółów.

Nikon Coolpix A1000 jest także bardzo prosty w obsłudze i myślę, że nawet osoby bez większego doświadczenia w pracy z aparatami cyfrowymi dadzą sobie z nim radę bez żadnego problemu. Dźwignia zoomu jest bardzo płynna, więc w szybki i łatwy sposób możemy zmienić ogniskową. Autofokus działa błyskawicznie i szybko ustawia ostrość. Dużą zaletą produktu są także liczne tryby kreatywne, dzięki którym można wykonywać zdjęcia w różnych, klimatycznych stylach. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aparat Nikon Coolpix A1000 pozwala także na bardzo proste udostępnianie i zdalne fotografowanie dzięki systemowi Snap Bridge.

Cena i dostępność

Kolejną zaletą Nikon Coolpix A1000 jest przystępna cena. Aparat nie kosztuje dużo, więc naprawdę warto w niego zainwestować. Jest to doskonały wybór dla wszystkich osób, które szukają sprzętu dobrej jakości w korzystnej cenie. Model ten jest łatwo dostępny, zarówno stacjonarnie, jak i online. Można go znaleźć w licznych sklepach bez większego problemu.

Nikon Coolpix A1000 – opinie innych użytkowników

Kiedy znajoma poleciła mi ten aparat, postanowiłam, że dla pewności sprawdzę jeszcze opinie innych osób. Zdecydowana większość była w pełni zadowolona z tego sprzętu, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że zakup Nikon Coolpix A1000 to będzie świetny pomysł. Dużo osób pisało, że aparat robi świetne zdjęcia nawet przy nieco słabszym oświetleniu, a fotografie zarówno odległych krajobrazów, jak i zbliżenia mają wspaniałą jakość.