Ekonomiczna atramentowa drukarka, świetna jakość wydruku

Moja recenzja dotycząca drukarki Canon Pixma TR4550 będzie z pewnością pozytywna. Canon Pixma TR4550 to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala na znaczne zaoszczędzenie środków finansowych. Sprzęt wykorzystuje specjalne kasety z atramentem, które występują w dwóch wersjach: standard o pojemności 8 ml oraz XL o pojemności 15 ml. Wykorzystanie wymienialnych tonerów oraz prosta konstrukcja drukarki sprawiają, że cały proces wymiany jest szybki i prosty. Kolejną zaletą jest fakt, że wydruki są w naprawdę świetnej jakości, tak jak i inne sprzęty firmy Canon. Nie ma żadnych niewyraźnych pasów czy innych niedociągnięć, które mogłyby zaburzyć jakość dokumentu. Dodatkowo mamy możliwość dwustronnego drukowania, co też jest niezwykle użyteczne, a niestety nieczęsto można znaleźć tę funkcję w podobnych urządzeniach. Na znakomitą jakość druku wpływa duża rozdzielczość. Jest dostępna również możliwość drukowania fotografii, z której jestem bardzo zadowolona.

Nie każde urządzenie tego typu gwarantuje nieskazitelną jakość obrazu na papierze fotograficznym. Oczywiście, równie satysfakcjonujące są skany wykonane za pośrednictwem skanera urządzenia, które zachwycają szczegółowością o wysokiej rozdzielczości. Dla mnie istotnym aspektem jest możliwość korzystania z usługi Cloud Link, ponieważ mogę szybko zeskanować lub wydrukować pliki umieszczone w chmurze. Co również uważam za ważne, to prędkość pracy. Zarówno drukarka, jak i skaner pracują w szybkim tempie. Mimo że sprawniej otrzymamy dokument czarno-biały, niż w kolorze, to minimalna różnica w czasie nie przeszkadza w codziennej pracy.

Możliwość drukowania z chmury za pośrednictwem urządzeń przenośnych

Obecnie na rynku istnieje spory wybór urządzeń, takich jak drukarki, kopiarki czy faksy, które są bezprzewodowe i można nimi sterować za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wszystko dzięki sieci WiFi lub Ethernet, do której podłączamy swoje urządzenie. Tutaj i ja uważam to za zaletę, ponieważ w zależności od sytuacji, możemy skorzystać z kabla USB lub połączenia bezprzewodowego. Jest to istotne dla każdej osoby ceniącej wygodę. Poza tym istnieje też funkcja PIXMA Cloud Link, która umożliwia skanowanie i drukowanie plików, np. z internetowych serwisów przechowywania danych jak Dropbox czy Evernote. Dla mnie to komfort na najwyższym poziomie. Z resztą, świadczą o tym także inne opinie na temat drukarki Canon Pixma TR4550.

Zadowoleni użytkownicy chwalą sobie ten nowoczesny sprzęt. Następną zaletą jest łatwość i intuicyjność w obsłudze. Urządzenie posiada z przodu zarówno przyciski, jak i podajnik dokumentów. To znacznie ułatwia dostęp oraz sprawia, że jest “pod ręką”. Drukarka może być zatem wstawiona w półkę biurka, co uprości sięganie po wydruki lub dokładanie papieru. Mój test dotyczący drukarki Canon Pixma TR4550 wypada zdecydowanie pomyślnie. Drukarkę i skaner firmy Canon śmiało mogę polecić każdemu, przede wszystkim ze względu na dbałość wykonania. innowacyjność oraz oszczędność pieniędzy. Drukarka świetnie sprawdzi się, jeśli użytkownikowi zależy na wysokiej rozdzielczości obrazu i tekstu, korzystania z funkcji Cloud Link czy możliwości druku na papierze fotograficznym.