Chcesz mieć w zasięgu ręki proste w obsłudze urządzenie do grillowania w domu? Zależy Ci na sprzęcie o kompatybilnych wymiarach, który w zależności od potrzeb będziesz mógł schować do szafki lub wystawiać na zewnętrzny blat kuchenny? Mam dla Ciebie ciekawą propozycję. Od pewnego czasu testuję grill elektryczny Clatronic MG 3519 i już na wstępie mogę powiedzieć, że jest to całkiem sprawne urządzenie, na którym przygotujesz grillowanego steka oraz wiele innych potraw.

Grill do domu i nie tylko

Moim pierwotnym założeniem był wybór grilla elektrycznego, którego będę używał na działce. Co prawda mam tam tradycyjnego grilla, ale nie chciało mi się za każdym razem go rozpalać, pilnować płomienia i potem wszystkiego sprzątać. Zależało mi na wyborze urządzenia, które podłączę do gniazdka bez problemu. Ten test grill elektryczny Clatronic MG 3519 zdał na medal. Jest to jedno z najprostszych urządzeń, z którymi do tej pory miałem do czynienia. To właśnie dlatego też, grill znajdzie swoje zastosowanie u osób starszych, ale także u tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w przyrządzaniu potraw z grilla. Nie ma tu żadnej zaawansowanej technologii, nie trzeba regulować temperatury i nie trzeba łączyć się z żadną dodatkową aplikacją by uruchomić grilla.

Klasyczne wymiary

Jak wcześniej wspomniałem, z grilla do tej pory korzystałem jedynie na działce. Teraz jednak, sezon już się skończył i zabrałem to urządzenie ze sobą do domu. Jaka jest moja recenzja grilla elektrycznego Clatronic MG 3519? Jak ten sprzęt sprawdza się w warunkach domowych? Jak dla mnie, ten wybór był strzałem w dziesiątkę. Urządzenie ma niewielkie wymiary, bo jego długość to 27 cm, a szerokość 23 cm. Dzięki temu w zależności od potrzeb grill stoi na blacie kuchennym. Jego srebrno-czarna kolorystyka pasuje do aranżacji w mojej kuchni, a stabilne nóżki gwarantują, że urządzenie nie spadnie. Na wyróżnienie zasługuje także uchwyt, który jest oddzielony od reszty sprzętu. Dzięki temu, rączka się nie nagrzewa i nie ma obawy przed poparzeniem.

Do mięsa i nie tylko

Moja opinia o grillu elektrycznym Clatronic MG 3519 nie może obejść się bez wypowiedzenia kilku zdań na temat grillowanych potraw. Kiedy urządzenie miałem jeszcze na działce, to udało mi się na nim przygotować nie tylko kiełbaski czy mięso z kurczaka, ale także warzywa, kanapki z serem, a nawet owoce morza. Grill ma dosyć wyraźny ruszt, a to dla wielu miłośników grillowania jest niezwykle ważne. Jak wiadomo aspekt wizualny przygotowywanych potraw jest istotny, a na mięsie czy na warzywach wyjętych z grilla wyraźnie widać grillowane paski. Co do samego smaku przyrządzanych dań, to mięso jest kruche na zewnątrz, a soczyste w środku, ziemniaki są chrupiące, a kanapki z serem smakują idealnie. Jeśli miałbym komuś polecić to urządzenie, to moja rekomendacja będzie zdecydowanie pozytywna.