Klawiatury mechaniczne od wielu lat cieszą się dobrą opinią wśród środowisk gamingowych i są najczęstszym wyborem, niezależnie od rodzaju preferowanych gier. Nie bez powodu: atrakcyjny wygląd, solidna konstrukcja, a przede wszystkim najszybszy czas reakcji. Jednakże, chcąc zaopatrzyć się w porządny model, często trzeba dość znacząco odchudzić swój portfel, ale Sharkoon pokazuje, że wcale nie musi tak być. Jeśli masz ograniczony budżet, to uważaj – po recenzji Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB ulepszenie stanowiska może okazać się bardzo kuszące.

Specyfikacja

Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB ma 170 mm długości, 446 mm szerokości i 45 mm głębokości, ale najbardziej charakterystyczną cechą budowy tej klawiatury jest jej waga, około półtora kilograma, która stawia ją bardzo wysoko w rankingu najcięższych klawiatur. Absolutnie nie jest to wada Skillera SGK3: taka budowa wynika z twardej, metalowej i przede wszystkim bardzo wytrzymałej ramy, która dodaje klawiaturze punktów nie tylko w kwestii estetyczności, ale też solidności. Klawisze zostały wykonane z plastiku pokrytego materiałem przypominającym w dotyku gumę, który zapobiega poślizgom podczas pisania czy szybkiego stukania w przyciski. Klawiatura jest wysokoprofilowa co nie dość, że poprawia komfort użytkowania, to jeszcze pozwala na wygodne utrzymywanie sprzętu w całkowitej czystości.

Klasycznie już w modelach RGB mamy 16,8 miliona kolorów do wyboru, a także 20 efektów z możliwością dodania swoich własnych. Dodatkowo aż pięć trybów intensywności oświetlenia pozwala na pełne cieszenie się luminacją każdemu użytkownikowi.

Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB został wyposażony w przełączniki Kailh Red, które charakteryzują się szybką reakcją i krótkim skokiem aktywacyjnym, świetnie sprawdzając się w grach, w których ułamek sekundy może kosztować życie. Dodatkowo Kailh Red są wyjątkowo ciche, porównując je do innych przełączników, co pozwala na cieszenie się rozgrywką w godzinach wieczornych bez denerwowania domowników.

Opinie użytkowników

Klawiatura zbiera przytłaczająco pozytywne oceny zarówno od zwykłych użytkowników, jak i od profesjonalistów. Największymi zaletami wiecznie przewijającymi się przez opinie Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB są stosunek cena/jakość, komfort pracy, budowa, wygląd i ergonomia. Gracze docenili produkt, który jest po prostu solidny, nie próbuje przyciągnąć ich uwagi tanimi sztuczkami i zbędnymi innowacjami, a jednocześnie spełnia wymagania współczesnego fana gier komputerowych.

Podsumowanie

Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB może bez kompleksów walczyć o względy klientów z droższymi modelami, stawiając przede wszystkim na jakość. Sharkoon bez wątpienia wie, czego potrzebuje współczesny gracz: sprzętu, który nie będzie zawodził na polu bitwy, da przewagę nad innymi zawodnikami, nie zniszczy się po kilku tygodniach, będzie łatwy w obsłudze i nie sprawi problemów w utrzymywaniu czystości, a przy okazji uatrakcyjni biurko kolorową kaskadą. Bez wyrzutów sumienia można powiedzieć, że ten model spełnia wszystkie te oczekiwania. Zdecydowana większość użytkowników chwali sobie tę klawiaturę, do tego testy Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB wykonywane przez profesjonalistów również wskazują na to, że jest to sprzęt z wyższej półki.