Sam Cook PSC-10/W to wielofunkcyjny robot kuchenny, obok którego trudno przejść obojętnie, chociażby ze względu na jego wygląd. Na pierwszy rzut oka ilość elementów może wydawać się przytłaczająca, ale dzięki inteligentnemu designowi szybko możemy się zorientować, że mamy przed sobą urządzenie, które całkowicie odmieni naszą kuchnię. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją robota kuchennego Sam Cook PSC-10.

Czym jest robot Sam Cook PSC-10?

Model PSC-10 składa się z solidnych części. Oprócz głównego naczynia (metalowej miski ze stali nierdzewnej, służącej zarówno do gotowania, jak i blendowania) otrzymujemy także naczynie do gotowania na parze (wraz z pokrywą i tacą). Dalej mamy koszyk do gotowania produktów sypkich (takich jak ryż czy kasza), końcówkę do ubijania kremów, a także obrotową głowicę tnącą, której osłona pełni dodatkowo funkcję mieszadła. Na koniec zostaje nam jeszcze łopatka. Elementów jest sporo, jednakże modułowa konstrukcja robota sprawia, że w ciągu kilku minut przygotowujemy urządzenie do pracy w interesującej nas konfiguracji. Sam Cook PSC-10/W oferuje nam niezwykle szeroki zakres możliwości, który z nawiązką rekompensuje początkowe zakłopotanie.
Jedno urządzenie, trzynaście funkcji
Robot gotujący Sam Cook PSC-10/W to urządzenie mające zastąpić większość kuchennych sprzętów, toteż oferuje następujące funkcje:

 • gotowanie,
 • gotowanie na parze,
 • gotowanie na parze,
 • wyrabianie,
 • miksowanie,
 • siekanie,
 • blendowanie,
 • szatkowanie,
 • ubijanie,
 • ubijanie,
 • rozpuszczanie,
 • podgrzewanie,
 • smażenie,
 • ważenie.

Zapewnienia producenta w kwestii multifunkcji znajdują pokrycie w rzeczywistości. Nawet krótki przegląd użyteczności PSC-10/W zająłby sporo miejsca, jednakże nie sposób nie wspomnieć o kluczowym elemencie każdego robota kuchennego, jakim jest panel sterowania z wyświetlaczem LCD. Jest gustownie zaprojektowany, a co najważniejsze ma łatwy w obsłudze moduł sterujący. Pozwala na sprawny dostęp do funkcji PSC-10/W – wystarczy nacisnąć jeden przycisk i już możemy ustawić temperaturę lub czas gotowania za pomocą centralnie umieszczonego pokrętła. Monitor pozwala na szybkie przygotowanie do gotowania, a możliwość dodawania składników w czasie pracy umożliwia nam przygotowanie bardziej skomplikowanych dań bez konieczności wyłączania robota.

Podsumowanie recenzji robota Sam Cook PSC-10 W

Oprócz przyrządzania dań na wszystkie sposoby (zakres temperatury od 30 do 120°C z regulacją co 5°C) i ustawień czasu pracy, należy zwrócić uwagę na szereg funkcji pomocniczych w arsenale PSC-10/W. Oprócz głowicy od siekania otrzymujemy wagę, która pokazuje wyniki w zakresie od 1 do 5000 g z dokładnością do jednego grama. Miarka z podziałką pomaga odmierzyć odpowiednie ilości składników, a gumowe nóżki zapobiegają ślizganiu się robota. Na pochwałę zasługuje także system bezpieczeństwa, który sprawia, że przy niewłaściwym zmontowaniu PSC-10/W nie rozpocznie pracy. Zakończony cykl pracy sygnalizuje to dźwiękiem, a po pięciu minutach bezczynności urządzenie automatycznie ulega wyłączeniu, nie dopuszczając do przypalenia potrawy.

Sam Cook – użyteczny robot, który warto mieć w swojej kuchni
Według producenta robot gotujący Sam Cook PSC-10/W ma nie tylko spełniać funkcję większości kuchennych sprzętów, ale także umożliwić przyrządzanie nawet wykwintnych dań w domowym zaciszu. Jest to opinia całkowicie uzasadniona. Trudno jest znaleźć potrawę, której nie da się przygotować z pomocą PSC-10/W. Zważywszy na cenę, użyteczność oraz łatwość obsługi i czyszczenia, trudno nie określić tego modelu jako jednego z najlepszych na rynku.