Brytyjska, legendarna firma Marshall od ponad 55 lat zajmuje się inżynierią dźwięku i urządzeniami z nią związanymi. Muzycy kojarzyć ją będą na pewno ze wzmacniaczami elektroakustycznymi, użytkownicy elektroniki z głośnikami oraz słuchawkami, które od paru lat z sukcesami firma produkuje. Oferta Brytyjczyków rośnie z roku na rok, inżynierowie wykorzystują coraz to bardziej zaawansowane i modne technologie, skupiając się w dużym stopniu na rozwiązaniach bezprzewodowych. Jednym z nowych, bardzo udanych produktów są słuchawki Marshall Major IV.

 

Odświeżony design, większa wygoda

Nawet patrząc ze sporej odległości, nie widząc logo, można od razu powiedzieć, że są to słuchawki firmy Marshall. Muszle mają charakterystyczny, kwadratowy kształt. Zyskały jednak trochę zaokrągleń, dzięki czemu całość wydaje się lżejsza. Złote przyciski fajnie komponują się z resztą, dodatkowo ich rozmieszczenie jest przemyślane i wygodne. Pałąki są otoczone miękki materiałem, mają też bardzo duży zakres regulacji. Marshall Major IV opinie na temat swojego wyglądu mają bardzo dobre i uważane są za jedne z bardziej ciekawych, wyjątkowych wizualnie słuchawek. Znacznie poprawiono komfort noszenia. Materiały są nie tylko miększe, ale również lepiej oddychają. Optymalizacja kształtu muszli pozwala na wygodne używanie, nawet dla osób z dużymi uszami.

 

Wyjątkowy dźwięk

Recenzja Marshall Major IV nie może pominąć tematu charakterystyki tych słuchawek. Firma od zawsze wiedziała, jak projektować urządzenia odtwarzające dźwięk, nie inaczej jest w słuchawkach Major IV. Ich profil będzie mocno wyspecjalizowany, ale też bardzo plastyczny i nowoczesny. Słuchawki nastawione są na mocniejsze brzmienia. Podbity wokal, podniesiony bas, duża dynamika i pełne brzmienie to określenie bardzo ogólne, ale świetnie opisujące charakterystykę Major IV. Produkt jest kierowany do ludzi słuchających rocka/metalu, ale także elektroniki czy drum and bass. Słuchawki bardzo fajnie sprawdzą się przy oglądaniu filmu. Pokreślą muzykę, bez tłumienia dialogów, a wrażenie przestrzenności dźwięku również bardzo spodoba się kinomaniakom.

 

80h pracy na jednym ładowaniu

Test słuchawek Marshall Major IV zaskoczył mnie najbardziej pod kątem zastosowanych technologii. Bluetooth 5.0 działa fantastycznie, połączenie nie gubi się nawet przy odległości 15 metrów od urządzenia. Nie przeszkadzają mu ściany, nie interferuje, nie ma problemów z natężeniem. Jednak to długość działania na jednym ładowaniu robi największe wrażenie. 80 h pracy przy standardowym użytkowaniu to bardzo dużo i pod tym kątem są to jedne z najlepszych słuchawek na rynku. Znalazło się również miejsce na zastosowanie funkcji szybkiego ładowania. Zaledwie 15 min podłączenia do źródła zasilania, owocuje ponad 15h pracy.

+

W zestawie znajdziemy również kabel Jack, słuchawki nawet po rozładowaniu mogą działać w trybie przewodowym. Podczas takiego użytkowania, zachowują one jakość dźwięku i swoją unikalną charakterystykę. Są lekkie, wytrzymałe i oferują świetny dźwięk. W tej półce cenowej są jednym z najlepszych i najciekawszych produktów.