Młynek do kawy De’Longhi KG 89 to wysokiej jakości stacjonarne urządzenie, które znajdzie uznanie każdego miłośnika dobrej, świeżo mielonej kawy. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego żarnowego systemu mamy pełną kontrolę nad grubością mielenia, zawsze uzyskamy także bardzo jednolity efekt. Żarna są najlepszym sposobem mielenia kawy, powszechne stosowanie ich w kawiarniach wynika z tego, że w odróżnieniu od szybkoobrotowych młynków stosujących ostrza, nie przegrzewają one ziarna. Dzięki procesowi polegającemu na rozcieraniu nie tracimy żadnego aromatu. Warto wiedzieć, że przegrzanie mielonej kawy nieodwracalnie zmienia jej aromat, jeśli używamy więc ziaren najwyższej jakości, nie możemy sięgać po półśrodki. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją młynka do kawy De’Longhi KG 89!

Co wyróżnia ten produkt?

De’Longhi KG 89 cechuje się nie tylko eleganckim designem, który świetnie dopasuje się do każdej funkcji, ale także kompaktowymi jak na oferowane możliwości wymiarami. Pojemny, zamykany zasobnik na kawę pozwala za jednym uzupełnieniem wsypać aż 250g, a wyjmowany pojemnik na zmieloną kawę wraz z regulacją ilości mielonych jednorazowo ziaren pozwala cieszyć się świeżo zmieloną kawą za wciśnięciem jednego przycisku nawet przez kilka dni.

Zastosowanie wspomnianych już żaren, w połączeniu z odpowiednią mocą silnika elektrycznego (110 W) gwarantuje, że młynek ten sprawdzi się przy każdej metodzie parzenia. Uzyskasz zarówno bardzo drobne zmielenie do ekspresów ciśnieniowych, jak i średnią gradację, odpowiednią do kawiarek i metod przelewowych. Młynek do kawy De’Longhi kg 89 to także świetna cena, w porównaniu z innymi urządzeniami żarnowymi wypada on wręcz zaskakująco dobrze, nie musisz też martwić się trwałością. De’Longhi to uznany na rynku producent akcesoriów kawowych, jego drugim imieniem jest właśnie świetny stosunek ceny do jakości.

Wrażenia z użytkowania De’Longhi KG 89 – recenzja

Na duży plus zasługuje bardzo wygodna i intuicyjna obsługa młynka, dużą zaletą jest także system zabezpieczeń, który nie pozwala uruchomić urządzenia przy niedomkniętej pokrywie lub zasobniku. Regulacja grubości mielenia jest zaskakująco precyzyjna, niezwykle komfortowym rozwiązaniem jest też wspomniane już pokrętło do ustawienia ilości mielonych jednorazowo ziaren. W jednym cyklu możemy, wedle naszego uznania i potrzeb, przygotować równowartość od 2 do aż 12 espresso. Zdziwiła nas także głośność pracy, urządzenia z tego segmentu nie są zbyt ciche, a jednak, De’Longhi KG 89 pracuje nader kulturalnie. Z powodzeniem możesz zmielić ziarna na poranną kawę i jednocześnie nie obudzić przy tym domowników.

Opinie użytkowników

Produkt gości na rynku już prawie rok, dzięki temu nie musimy ograniczać się wyłącznie do informacji producenta. Znajdziemy już bowiem liczne komentarze użytkowników. Pokrywają się one w większości z naszą oceną, model De’Longhi KG 89 ma wyłącznie pozytywne opinie. Średnia ocen w pięciostopniowej skali stale utrzymuje się powyżej 4,75, a użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim jednolitość mielenia, wygodę użytkowania, cichą pracę i łatwość czyszczenia. Wiele osób wspomina także o tym, iż nie spodziewało się tak dobrego produktu w tak korzystnej cenie.