Redmond Multicooker RMC-M90 to urządzenie, które sam producent określa jako popularny model, który stał się klasykiem. Łączy w sobie moc, praktyczność i styl, a do tego umożliwi Ci przygotowanie rozmaitych potraw. Postanowiliśmy sprawdzić to stwierdzenie, zaczynając od kwestii jego wyglądu. Po wyciągnięciu z pudełka obłego urządzenia, przypominającego czarno-srebrną kapsułę ze statku kosmicznego, trudno odmówić racji działowi marketingu Redmond. Wygląd RMC-M90 jest świetny, lecz nie jest to tylko ozdoba, mająca przykuwać wzrok.

Redmond Multicooker RMC-M90 – jak wygląda?

Design tego multicookera połączony jest ściśle z praktycznością, drugą istotną cechą wspomnianą w opisie producenta. Otrzymujemy wygodny i składany uchwyt, dzięki któremu łatwo przeniesiemy urządzenie. Z kolei otwór odprowadzenia pary jest gładko wkomponowany w górną płaszczyznę. Można jeszcze wspomnieć o bocznym chwycie na sztućce i schowkach, jednakże wszystko to jedynie przygrywka przed głównym daniem, którym jest dotykowy panel sterowania.
Odstawiając na bok kwestie estetyczne, zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia szybki dostęp do licznych funkcji multicookera RMC-M90, a tych jest naprawdę sporo, bo aż 45. Oprócz dosyć oczywistych trybów (gotowanie, pieczenie, smażenie), urządzenie pomaga nam przygotować potrawy w stylu sous-vide oraz gotować na parze. Umożliwia też przyrządzanie deserów, pieczenie chleba i krewetek, a do tego z jego pomocą ugotujesz idealny ryż oraz makaron. Dlatego liczne recenzje praktyczność multicookera RMC-M90 śmiało określają jako celującą. Zwłaszcza że w pudełku znajdziemy książeczkę z przepisami, które pozwolą nam szybko przekonać się o użyteczności urządzenia, jednocześnie odbywając kulinarną podróż po świecie.

Co ma w środku Redmond Multicooker RMC-M90?

Po otwarciu głównej klapy RMC-M90 również zachwyca. Sprawne gotowanie zapewnia nam pokryta opatentowaną ceramiczną powłoką miska, pojemnik do gotowania na parze, a także kosz do głębokiego smażenia. Przyda się, zwłaszcza jeżeli nabraliśmy ochotę na mocno wypieczone frytki lub dania kuchni indyjskiej. W zestawie otrzymujemy także odporne na wysoką temperaturę akcesoria (łyżkę, chochlę oraz miarkę), które nie porysują powłoki miski do gotowania. Wraz z książką z przepisami, można pokusić się o stwierdzenie, że w pudełku z multicookerem RMC-M90 mieści się cała kuchnia.
Pozostaje jeszcze przekonać się, jak urządzenie sprawdza się w najważniejszej dla siebie dyscyplinie, czyli przyrządzaniu potraw. Moc 860 W, świetny system rozprowadzania ciepła oraz wolumetryczna miska to świetny start. Niezależnie od wybranej funkcji, RMC-M90 przygotowuje smaczne potrawy, które zaskoczą nas pozytywnie smakiem oraz wyglądem. Jedynym wymaganiem jest tutaj trzymanie się przepisów, gdyż gotowanie w multicookerze różni się od tradycyjnego korzystania z patelni czy garnka. Trudno byłoby opisać wszystkie 45 trybów pracy bez uciekania się do ogromnego rozdmuchania niniejszej recenzji i używania całej masy synonimów i superlatyw, toteż w kwestii podsumowania należy powiedzieć, że Multicooker Redmond RMC-M90 to prawdziwa okazja. Sprawdza się bowiem znakomicie w niejednej roli.
Bardzo umiarkowana cena jak na urządzenie takiej klasy to kolejna zachęta, podobnie jak liczne opinie zadowolonych klientów, wysoko ceniących sobie to futurystycznie wyglądające urządzenie.