Suche powietrze, do którego powstawania przyczyniają się rozkręcone grzejniki oraz zamknięte okna ratujące Cię przed zimowym chłodem, coraz częściej daje się we znaki? Pękająca i swędząca skóra, suchość w gardle, kaszel oraz silne bóle głowy, to tylko niektóre z problemów zdrowotnych, za które odpowiedzialne jest suche powietrze w mieszkaniu, dlatego też jakiś czas temu zdecydowaliśmy się przetestować cieszący się bardzo dobrymi opiniami nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar. Jak sprawdziło się wspominane urządzenie? Przed Tobą recenzja Stadler Form Oskar!

Nawilżacz Stadler Form Oskar – najważniejsze dane techniczne

Sposób działania oraz budowa

Nasz dzisiejszy bohater to stylowy reprezentant nawilżaczy ewaporacyjnych (zamiennie zwanych dyfuzyjnymi), a więc tych, które wykorzystują proces naturalnego odparowywania wody. Jeżeli chodzi o budowę, składa się on z dużej turbiny oraz filtrów wykonanych z materiału higroskopijnego – turbina zasysa suche powietrze w pomieszczeniu do wnętrza nawilżacza, a ten następnie zbiera wodę z wilgotnych filtrów i wypycha ją na zewnątrz pod postacią chłodnej mgiełki. W efekcie suche, drażniące powietrze staje się przeszłością, a ponadto dochodzi do częściowego oczyszczenia powietrza z wywołujących alergię pyłków oraz kurzu.

Specyfikacja

Choć na rynku dostępna jest ciężka do zliczenia ilość propozycji nawilżaczy powietrza, to musimy przyznać, że model od firmy Stadler Form skutecznie wyróżnia się na tle pozostałych, chociażby pod względem interesującego designu. Nawilżacz wykonany z odznaczającego się wysoką jakością plastiku, posiada wbudowany higrostat, dozownik zapachów, filtry z powłoką antybakteryjną oraz specjalny tryb nocny z przyciemniającymi się kontrolkami, dzięki czemu możesz cieszyć się najwyższą jakością powietrza także podczas zasłużonego odpoczynku.

Najważniejsze dane techniczne prezentują w tym przypadku się następująco:

 • Wymiary: 246 x 290 x 246 mm
 • Waga: 3,92 kg
 • Moc: 18 W   
 • Dostępne wersje kolorystyczne: czarny, biały oraz srebrny
 • Powierzchnia nawilżania: 50 m2
 • Pojemność zbiornika na wodę: 3,5 litra
 • Wydajność: 300g/h
 • Liczba poziomów wydajności nawilżania: 4
 • Dodatkowe funkcje: wskaźnik niskiego poziomu wody, dozownik zapachu, tryb nocny
 • Gwarancja: 24 miesiące

Nawilżacz Oskar Stadler Form – zalety

Choć powyższe dane techniczne z pewnością robią wrażenie, to jednak model ten może pochwalić się również licznymi zaletami, wśród których znajdziesz m.in.:

 • Zaskakująco cichą pracę urządzenia;
 • 2 poziomy prędkości;
 • Wbudowany higrostat;
 • Higieniczne nawilżanie dzięki filtrom zawierającym powłokę antybakteryjną oraz kostce z jonami srebra, które dbają o to by woda w nawilżaczu pozostała niezmiennie czysta;
 • Całkowite bezpieczeństwo dla zwierząt – nie wytwarza szkodliwych dla ich delikatnego słuchu ultradźwięków;
 • Ochronę drewnianych podłóg oraz mebli przed pękaniem, które mogłoby wystąpić na skutek nadmiernego kontaktu z wilgocią;
 • Automatyczny wyłącznik, który samoczynnie wyłączy urządzenie, gdy zabraknie w nim wody;

Stadler Form Oskar – test działania

Po dokładnym zapoznaniu się z dołączoną do produktu instrukcją przeszliśmy do testu działania, który w wielu kwestiach bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Już przy pierwszych, samodzielnych „pracach montażowych” wiedzieliśmy, że ta współpraca pójdzie gładko – nawilżacz składający się z dwóch części (dolnej pełniącej funkcję pojemnika na wodę oraz górnej wyposażonej w turbinę i elektronikę sterującą) nie sprawiał żadnych problemów przy jego złożeniu.

Dziecinnie prostym zadaniem jest tutaj także uzupełnianie wody, dzięki specjalnemu otworowi mogliśmy wreszcie zapomnieć o odłączaniu sprzętu oraz noszeniu urządzenia w tę i z powrotem do łazienki – wystarczyło bowiem wlać jej odpowiednią ilość do konewki lub butelki, po czym przelać do urządzenia. Trzeba przyznać, że zaskakująco dobrze sprawdza się tutaj również umieszczona w górnej części kratownica, przez którą wydobywa się nawilżone powietrze – za sprawą włącznika, przełącznika prędkości i przycisku pozwalającego na regulację higrostatu z łatwością dopasowaliśmy pracę nawilżacza do indywidualnych preferencji. Naszą uwagę przykuł również fakt, jak cicho pracuje to urządzenie – ustawione na pierwszym trybie jest ono praktycznie niesłyszalne.

Stadler Form Oskar – opinie i cena

Po samodzielnym sprawdzeniu, na czym polega fenomen tego sprzętu postanowiliśmy sprawdzić, czy nasze odczucia zgadzają się z opiniami innych użytkowników produktu od Stadler Form, okazało się, że zdecydowana większość posiadaczy sprzętu ceni go za cichą pracę, atrakcyjny design, efektywność działania, dobrze sprawdzający się tryb nocny oraz łatwą dostępność filtrów, które powinny być wymienianie co 2-3 miesiące.

Sprzęt ten z łatwością znajdziesz w najbardziej popularnych sklepach oferujących sprzęt RTV oraz AGD, jednak warto podkreślić, że poszczególne kolory oraz rozmiary różnią się od siebie ceną, dlatego też warto skorzystać np. jednej z dostępnych porównywarek ofert.