Jeśli zmagasz się z uporczywym osadem w czajniku do herbaty i ekspresie do kawy oraz zależy Ci na spożywaniu zdrowej wody na co dzień, warto zainwestować w dzbanek filtrujący. Polecany model to dzbanek Brita Marella, który na tle innych urządzeń w tej kategorii wyróżnia wysoka dbałość o komfort użytkownika.

Opinie o dzbanku Brita wskazują, że model gwarantuje świetną jakość za rozsądną cenę. Przefiltrowana w nim woda jest zdecydowanie smaczniejsza, a kamień w urządzeniach na wodę gromadzi się dużo wolniej. Na uwagę zasługuje również nowoczesny i estetyczny design dzbanka, który pozwala korzystać z urządzenia na blacie kuchennym, ponieważ idealnie komponuje się z resztą sprzętów znajdujących się w każdej kuchni. Jeśli chodzi o funkcjonowanie dzbanka, jednym z częściej wymienianych atutów tego modelu jest automatyczne informowanie o konieczności wymiany filtrów, którego nie posiadają inne urządzenia w tej kategorii.

Brita Marella – wydajność i wygoda

Dzbanek filtrujący Brita Marella prezentuje szereg funkcji i udogodnień, które pozwalają cieszyć się czystą wodą, a co za tym idzie, lepszym smakiem przygotowywanym na jej bazie napojów. Główne zalety dzbanka Brita to:

  • wydajny system filtracji: model został wyposażony w innowacyjny wkład filtrujący, który zagwarantuje Ci wodę oczyszczoną nie tylko z osadu i kamienia, ale również szkodliwych związków organicznych, które są transportowane w rurociągach. Z dzbankiem Brita masz 100% pewności, że woda, jaką pijesz, jest bezpieczna do bezpośredniego spożycia i została w całości przefiltrowana. Plusem jest także fakt, że producent dołączył do zestawu komplet trzech wymiennych wkładów filtrujących.
  • Elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu: dzięki temu mechanizmowi jesteś w stanie efektywnie zarządzać wymianą wkładów filtrujących. Urządzenie na bieżąco informuje bowiem o stanie ich zużycia oraz samoczynnie sygnalizuje potrzebę wymiany filtrów co 4 tygodnie, co jest niezwykle pomocne, jeśli zależy Ci na nieprzerwanym korzystaniu z czystej wody.
  • Ergonomiczne wykonanie: dzbanek mieści się bez problemu w drzwiach lodówki, co przypadnie do gustu tym, którzy na co dzień lubią delektować się chłodną wodą. Co więcej, przezroczysty korpus dzbanka w połączeniu z miarką pozwalają kontrolować ilość czystej wody i w miarę potrzeby ją uzupełniać. Wlewanie wody znacznie ułatwia klapka umieszczona na górze dzbanka.
  • Duża pojemność: dzbanek Brita posiada pojemność 2,4 litra, z czego 1,4 litra to pojemność samej wody filtrowanej. Tak duży litraż umożliwia sprawniejsze korzystanie z dzbanka do wielu celów i zmniejsza konieczność częstej wymiany filtrów, co przekłada się w dłuższej perspektywie na dłuższą żywotność urządzenia.

Podsumowując, jeśli szukasz wydajnego i łatwego w obsłudze urządzenia filtrującego wodę, jest nim, zgodnie z tym, co mówią opinie, dzbanek Brita Marella. Model spełnia bez zarzutu swoje funkcje, a jego zakup z pewnością okaże się trafioną inwestycją w Twoje zdrowie.