Smartfony to obecnie bardzo popularne urządzenia, które cały czas się rozwijają pod względem funkcjonalności oraz komfortu użytkowania. Z tego powodu przed zakupem warto dowiedzieć się nieco więcej o ich możliwościach i przeznaczeniu, co czasami nie jest oczywiste. W tym tekście poznasz telefon Nokia 5.3. Recenzja pokrótce opisuje podstawowe cechy smartfona.

Nokia 5.3 recenzja i test

Nokia 5.3 to smartfon, który otwiera średnią półkę tych urządzeń. Wygląda przyzwoicie, jednak bez większych zaskoczeń. Obudowa jest prosta, wykonana z tworzywa sztucznego. Model został wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 720 px. To wystarczający wynik dla urządzenia tej półki. Z tyłu obudowy znajduje się dość oryginalna, okrągła wysepka znajdująca się w centralnej części “plecków”. Znajdują się na niej cztery kamery. Pod panelem umieszczono czytnik linii papilarnych.

Pod względem specyfikacji Nokia 5.3 stanowi niemałe zaskoczenie, ponieważ na pokładzie urządzenia znajduje się wydajny procesor Snapdragon 665 i układ graficzny Ardeno. Pamięć operacyjna wynosi 2, 4 lub 6 GB RAM. W najwyższej wersji Nokia 5.3 jest więc dobrym konkurentem dla droższych propozycji Samsunga. Ponadto telefon zasila akumulator o pojemności 4000 mAh, który zapewnia nawet dwa dni komfortowego stosowania smartfona bez konieczności ładowania. Nokia 5.3 ma czujnik oświetlenia, dlatego automatycznie ustawia jasność, co zwiększa komfort użytkowania modelu.

Aparat Nokia 5.3 jest zwyczajny. Robi niezłe zdjęcia, a ponadto posiada dodatkowe funkcje, na przykład efekt bokeh, czyli rozmycie tła charakterystyczne dla trybów portretowych. Co ciekawe, smartfon za kilkaset złotych umożliwia nagranie wideo w rozdzielczości 4K.

Nokia 5.3 – test wydajności

Podczas uruchamiania kilku aplikacji pojawiają się drobne zacięcia, które są jednak mało irytujące i w zasadzie nie ma urządzenia tej półki, które działałoby w pełni płynnie. Najnowszy Android 10 pracuje dobrze. Co ciekawe, Nokia 5.3 sprawdza się podczas grania w bardziej wymagające gry, a pozycje z mniejszym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową działają zupełnie bez zastrzeżeń. Mówiąc w skrócie – telefon posiada bardzo dobrą cenę w stosunku do jakości i przede wszystkim wydajności. Z tego powodu jest interesującą alternatywą dla nadal zaskakujących niską ceną smartfonów Xiaomi.

Nokia 5.3 – opinie

Opinie użytkowników Nokia 5.3 wskazują najczęściej na możliwość nagrywania w 4K oraz pojemną baterię 4000 mAh. Ponadto wiele osób docenia możliwość szybkiego ładowania, dzięki czemu telefon można naładować w stosunkowo krótkim czasie. Nadal wiele osób ciepło odebrało pozostawienie w telefonie portu słuchawkowego jack. Użytkownicy wspominają również o NFC, czyli technologii umożliwiającej na przykład wykonywanie transakcji zbliżeniowych za pomocą Nokia 5.3. To bardzo ciekawy telefon, który ze względu na swoją cenę jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem dla średnio-wymagających osób.