Prowadzenie biznesu nierozerwalnie łączy się ze koniecznością bycia w kontakcie z wieloma osobami. Nie da się kierować firmą bez stałego przepływu informacji i ciągłego dzwonienia do klientów czy współpracowników. Mając to na uwadze, należy wybrać odpowiedni telefon komórkowy, który perfekcyjnie odpowiadałby na te potrzeby. Czy jest to możliwe?

Poważnym pretendentem do tytułu modelu, który spełni wymagania wszystkich przedsiębiorców, jest Nokia E7. Recenzja tej propozycji może okazać się szczególnie pomocna, jeśli poszukujesz solidnego i niezawodnego telefonu biznesowego.

Telefon do zadań specjalnych – test Nokii E7

Rynek telefonów komórkowych już parę lat temu szturmem został zdobyty przez smartfony z dotykowymi ekranami, które praktycznie wyparły pozostałe, bardziej tradycyjne modele. Popularność takiego rozwiązania wciąż rośnie, czego niepodważalnym dowodem są wyniki sprzedaży. Jednak o ile do codziennego korzystania smartfon wyłącznie z dotykowym ekranem wydaje się całkowicie naturalnym i zrozumiałym wyborem, o tyle w przypadku spraw biznesowych sytuacja może prezentować się trochę inaczej.

Korzystanie z telefonu komórkowego w celach zawodowych rządzi się innymi prawami niż standardowy użytek prywatny, w którym wymagania co do specyfikacji technicznej mogą być niższe. Przede wszystkim telefon przeznaczony do prywatnego użytkowania ma służyć głównie do rozrywki – ta funkcja stała się jedną z najważniejszych, niejednokrotnie wyprzedzając nawet kwestie komunikacji. Jednak sytuacja przedstawia się nieco inaczej w przypadku wykorzystania urządzenia w życiu zawodowym. W takim wypadku szybka komunikacja wychodzi na pierwszy plan.

Przy smartfonie o przeznaczeniu biznesowym warto także zwrócić uwagę na jego wyposażenie w postaci dodatkowych opcji, mających na celu jeszcze większe usprawnienie wykonywania zadań zawodowych. Właśnie tego rodzaju funkcje ma zapewniać Nokia E7. Recenzja tego modelu wykaże, czy początkowe założenia producenta sprawdziły się.

Nokia E7 – recenzja telefonu

Model Nokia E7 od razu jednoznacznie sugeruje swoje przeznaczenie – wskazuje na to charakterystyczny kształt. Wszystkie elementy obudowy zostały wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły, a mechanizm wysuwania klawiatury został dodatkowo zabezpieczony przed niekontrolowanym otwarciem. Zastosowane rozwiązania sugerują, że użytkownik może być spokojny o telefon nawet w przypadku niesprzyjających okoliczności.

Szybką komunikację w biznesie znacząco ułatwia klawiatura QWERTY, w której zastosowano dodatkowe ułatwienie w postaci mechanizmu podświetlenia klawiszy w ciemności.

Czy to się sprawdza? Nokia E7 – opinie

Zainteresowani tym modelem z pewnością ciekawi są tego, na co inni użytkownicy szczególnie zwrócili uwagę podczas korzystania z tej propozycji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim solidny wyświetlacz AMOLED, a także liczne rozwiązania biurowe w postaci pakietu biurowego Quickoffice Premier, wyjątkowo przydatnego w sprawach biznesowych.