W życiu kobiety występują momenty, w których pragnie sprawdzić, czy aby nie zaszła w ciążę. Sytuacja ta bywa wyczekiwana i zamierzona lub okazuje się zupełną niespodzianką. Jaki rodzaj testu ciążowego wybrać, aby mieć pewność, czy jesteśmy w ciąży czy też nie? Czy lepszy jest test płytkowy czy strumieniowy? Po jakim czasie od stosunku można wykonać test? Bobo test Duo, recenzję którego właśnie czytacie, to produkt, który spełni oczekiwania każdej kobiety.

Bobo test Duo – działanie i krótka charakterystyka

Bobo test Duo to produkt, w którym odnajdziemy aż dwa testy ciążowe: strumieniowy i płytkowy. Wykonanie obu rodzajów da nam pełniejszy obraz sytuacji i pewność, czy zaszłyśmy w ciążę czy też nie. Bobo test Duo skuteczność ma na bardzo wysokim poziomie, dzięki podwójnemu sprawdzeniu dwiema różnymi metodami.

Czym różnią się od siebie test płytkowy i strumieniowy?

Bobo test Duo test strumieniowy – wynik testu poznajemy w przeciągu 5 minut. Test strumieniowy można wykonać już 7 dni po odbytym stosunku. Jeśli nie ma jeszcze terminu planowanej miesiączki, wykonaj test z próbki porannego moczu. Jeśli termin miesiączki już minął, test możesz wykonać o każdej porze dnia. Aby mieć pewność, że jego wynik będzie wiarygodny, sprawdź datę ważności umieszczoną na opakowaniu, a także otwórz test dopiero, kiedy będziesz przygotowana do jego wykonania.

Jak wykonać test? Zdejmij plastikową nasadkę znajdującą się na pasku do absorbcji moczu (nie dotykając go palcami). Trzymaj test tak, by widoczne było okno testowe, skieruj pasek pod strumień moczu na około 5 sekund. Następnie z powrotem zakryj pasek nasadką. Odłóż na płaską powierzchnię i odlicz 5 minut. Wynik pozytywny zazwyczaj pokazuje się szybciej. Po 5 minutach wyrzuć test i nie interpretuj dalszych wyników.

Bobo test Duo test płytkowy – test płytkowy to metoda, na której wynik pozytywny lub negatywny możemy odczytać już od 3 do 5 minut po wykonaniu. Aby wynik był wiarygodny, test można wykonywać już po upływie 10 dni od stosunku w którym mogło dojść do zapłodnienia.

Identycznie, jak w przypadku testu strumieniowego, próbka musi pochodzić z moczu porannego, jeśli nie wystąpił jeszcze przewidywany pierwszy dzień miesiączki. Test płytkowy działa w oparciu o wykrywanie hormonu HCG. Bobo test wykrywa nawet najmniejsze stężenie hormonu, pokazuje wynik pozytywny już od 25 mlU/ml. Aby go wykonać, należy pobrać próbkę moczu do czystego, suchego pojemnika. Następnie trzeba ułożyć test na płaskiej powierzchni, a następnie dołączoną pipetą odmierzyć 3–4 krople moczu i umieścić je na okienku SAMPLE (S).

Bobo test Duo – opinie

Ta recenzja daje rzeczywisty obraz, jak skuteczny w swoim działaniu jest BOBO test Duo. Producent to lider na rynku testów ciążowych, bardzo chętnie wybierany przez wiele kobiet. Opinie użytkowniczek tylko utwierdzają w przekonaniu, że dokonałyśmy słusznego wyboru, a wynik będzie miarodajny i prawdomówny. Ważne, by wiedzieć na pewno, czy za 9 miesięcy pojawi się mały człowiek. Sprawdźmy więc, czy nadszedł czas podwójnego dbania o siebie i rozwijające się dziecko. Do dzieła!