Jeżeli chcesz mieć pod ręką tradycyjny odkurzacz sygnowany logiem znanej marki i jeśli zależy Ci na wyborze urządzenia, które poradzi sobie ze sprzątaniem różnych powierzchni, a do tego będzie nadawać się dla alergików, to chcę Ci dziś przedstawić moje nowe odkrycie. Mam przyjemność korzystać z modelu odkurzacza Amica Ora VM1032. Sprzęt ten jest ze mną już kilka miesięcy, a sam fakt, że zabrałam go ze sobą podczas przeprowadzki potwierdza, że naprawdę przypadł mi do gustu. Czym szczególnym wyróżnia się ten sprzęt?

Ochrona dla alergików

Co prawda sama nie mam problemów z alergią na kurz czy na pyłki, ale moje dzieci od czasu do czasu borykają się z takimi problemami. To właśnie ze względu na nie zdecydowałam się na wybór tradycyjnego odkurzacza Amica Ora VM1032, który jednocześnie adresowany jest dla osób ze skłonnościami do alergii. W tym modelu producent zastosował filtr o nazwie EPA10. Jest to specjalny filtr, który umieszczony jest we wnętrzu odkurzacza odpowiedzialny za oczyszczanie wydmuchiwanego i nie tylko wydmuchiwanego powietrza. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że z urządzenia w trakcie odkurzania nie wydobywają się żadne zanieczyszczenia. Wymiana filtra jest bardzo łatwa i nie powinna przysporzyć nikomu żadnych trudności.

Duża wydajność

Opisywany przeze mnie model odkurzacza ma kompatybilne wymiary i klasyczne kształty, ale charakteryzuje się sporą wydajnością. Urządzenie ma silnik o mocy 900 W. Z takim silnikiem możemy mieć pewność, że sprzęt nie będzie się nagrzewać nawet podczas bardzo długiej pracy. Jeśli więc ktoś ma duży dom lub spore mieszkanie, to moje opinie o Amica Ora VM1032 są jak najbardziej pozytywne. Sprzęt sprawdzi się zarówno u osób młodych, jak i u starszego pokolenia przywiązanego do klasycznych urządzeń.

Regulacja mocy

Mój test Amica Ora VM1032 rozpoczął się od rozpakowania urządzenia z pudełka i sprawdzenia wszystkich dodatkowych akcesoriów. Bardzo spodobał mi się fakt, że w rączce znajduje się regulacja siły ssania. Nie muszę już się pochylać, ani odwracać w kierunku urządzenia, tylko podczas odkurzania mogę dosłownie jednym palcem zmienić siłę ssania. Jest to szczególnie przydatne jeżeli mamy w domu różne typy podłóg. Jeżeli odkurzamy dywany to siła ssania musi być większa, z kolei przy parkietach moc można nieco zmniejszyć. W odkurzaczu mamy także dwulitrowy worek, który pomieści sporo zanieczyszczeń. Worek jest łatwy w montażu, a sam odkurzacz posiada specjalne zabezpieczenie przed złym zamontowaniem worka oraz sygnalizację informującą o tym, że worek jest już zapełniony.

Recenzja odkurzacza Amica Ora VM1032, musi się także składać z kilku słów na temat dodatkowych akcesoriów. W tym modelu mamy oczywiście długi zwijany kabel, elastyczny wąż, teleskopową rurę szczoteczkę do zbierania kurzu z mebli oraz turboszczotkę do czyszczenia dywanów i szczotkę dedykowaną do twardych powierzchni. Z takim zestawem śmiało można posprzątać cały dom. Odkurzacz dobrze sobie radzi ze zbieraniem kurzu z różnych powierzchni, a przy tym nie jest bardzo głośny.