Ostatnio zepsuły się moje stare głośniki, więc musiałam znaleźć nowy sprzęt. Zdecydowałam się na głośniki Creative SBS E2900. Słyszałam dużo dobrego o tej firmie, ale wcześniej nie miałam z nią bezpośredniej styczności, więc można powiedzieć Creative SBS E2900, to był swego rodzaju test. Muszę przyznać, że sprzęt ten spełnił moje oczekiwania i jestem z niego w pełni zadowolona.

Budowa i wygląd głośników Creative E 2900

Recenzję zacznę od strony zewnętrznej, czyli od wyglądu głośników. Prezentują się one świetnie i wyglądają bardzo nowocześnie. Dla wielu osób to pewnie poboczna kwestia, ale myślę, że głośniki, które wyglądają dobrze, będą się wspaniale komponować z resztą sprzętu i będą pasować do wystroju pomieszczenia. Oczywiście wygląd głośników to tylko kwestia gustu i nie jest najważniejszy. Głośniki Creative SBS E2900 są wykonane z materiałów dobrej jakości, dzięki czemu wydają się wytrzymałe i solidne.

W zestawie znajdziemy także pilot na podczerwień, kabel, antenę FM i oczywiście skróconą wersję instrukcji obsługi. Szczególnie przydatny okazał się dla mnie pilot, bo dzięki niemu w dowolnej chwili możemy włączyć lub wyłączyć głośniki i zmienić głośność. Pilot, tak jak wcześniej wspomniałam, działa na podczerwień, nie na Bluetooth, więc trzeba go skierować w stronę subwoofera, żeby prawidłowo zadziałał, ale dla mnie nie jest to żadnym problemem.

Test głośników Creative E 2900

Teraz przejdę do najważniejszej kwestii, czyli ich działania. Jakość dźwięku jest naprawdę świetna. Z poprzednimi głośnikami miałam pewien problem, ponieważ przy dużym podgłośnieniu było słychać trzeszczenie i jakość nie była zbyt dobra. Przeszkadzało mi to szczególnie przy słuchaniu muzyki. Z Creative SBS E2900 nie ma takiego problemu. Niezależnie od tego, czy jest głośno, czy cicho jakość się nie zmienia i cały czas jest bardzo dobra.

Bardzo ucieszył mnie również fakt, że złożenie wszystkich elementów jest bardzo proste. Nie mam zbyt dużego doświadczenia, jeśli chodzi o składanie sprzętu tego typu, więc jeśli ja dałam sobie radę, to każdy powinien poradzić sobie bez problemu. W razie jakichkolwiek niejasności zawsze można sięgnąć po dołączoną instrukcję obsługi.

Głośniki Creative E 2900 – cena

Cena produktu była bardzo zadowalająca. Powiedziałabym, że za taką jakość jest wręcz niska. Więc jeśli ktoś szuka dobrego sprzętu w rozsądnej cenie, to Głośniki Creative SBS E2900 są świetnym wyborem.

Opinie o głośnikach Creative E 2900

Jeśli chodzi o opinie innych użytkowników, to przed zakupem głośników nie znalazłam ich zbyt wiele (teraz jest ich więcej). Mimo to oceny były w przeważającej części pozytywne, co również zachęciło mnie do zakupu. Wiele osób pisało, że kupując głośniki Creative SBS E2900, otrzymamy wspaniałą jakość w atrakcyjnej cenie i jest to prawda.

Głośniki Creative SBS E2900 mają naprawdę wiele zalet. Jak dla mnie najważniejsze plusy to: niska cena za bardzo dobrą jakość i prosta obsługa.