Firma Oppo reklamuje swoje produkty hasłem „gdzie technologia łączy się ze sztuką”. Recenzja Oppo Band wyjaśni, czy tak właśnie jest w tym przypadku i jak wypada na tle innych smartbandów?

Co zawiera pudełko i jak wygląda samo urządzenie?

W opakowaniu poza samą opaską znajduje się także instrukcja (również w języku polskim) oraz kabel ładujący. Smartband ma dość klasyczny wygląd. Dzięki temu będzie pasował zarówno do stroju sportowego, jak i podczas bardziej oficjalnych spotkań. Czarny pasek jest elastyczny i wygodny, a mocowany w nim ekran typu AMOLED o przekątnej 1,1 cala trzyma się dobrze i nie przesuwa nawet na wilgotnym nadgarstku. Zastosowanie tego typu wyświetlacz zapewnia dobre kąty widzenia oraz bardzo wysoką jakość kolorów.

Smartband Oppo Band – test wydajności oraz liczba dostępnych funkcji

Zamontowana bateria o pojemności 100 mAh powinna być wystarczająca dla większości użytkowników. Wytrzymuje nawet do 12 dni użytkowania, a do 100% ładuje się w skromne półtorej godziny. Dużą zaletą tutaj jest wodoodporność, dzięki której nie trzeba zdejmować go do kąpieli czy podczas uprawiania sportów wodnych. Dzięki zastosowaniu wydajnego i energooszczędnego procesora Apollo 3 opaska działa płynnie, bez żadnych opóźnień. Wbudowany moduł Bluetooth 5.0 zapewnia dodatkowo błyskawiczną integrację z naszym smartfonem. Oppo band zapewnia wszystkie niezbędne i praktyczne funkcje. A będą to m.in. pomiar tętna w ustalonych odstępach czasu, wskaźnik SpO2 czy monitoring snu informujący o jego czasie z podziałem na fazę płytką oraz głęboką. Przeciągając palcem poziomo można wybrać jedną z ponad 40 dostępnych tarcz zegarka, natomiast pociągnięcia pionowe służą do sterowania aplikacjami.

Aktywności dodatkowe oraz aplikacje dostępne na Oppo Band

Poza wyborem wyglądu ekranu głównego, pokazującego nie tylko godzinę, ale także liczbę spalonych kalorii czy kroków zrobionych danego dnia, pozwala także przeczytać wiadomości, zarządzać aplikacją audio czy uruchomić aparat w smartfonie. Oczywiście to nie jedyne funkcje dodatkowe tego smartbanda. Dla sportowców przydatnych będzie 12 trybów aktywności fizycznej, dzięki którym można wybrać uprawianą dyscyplinę w danym momencie. Wśród nich znajdą się zarówno te tradycyjne jak biegi czy jazda na rowerze, jak i te mniej popularne jak orbitrek czy badminton. Dużą zaletą jest też kompatybilność opaski z popularną aplikacją Google Fit. Aplikacja łącząca Oppo Band ze smartfonem potrafi także między innymi pokazać przebytą trasę, przeanalizować wyniki z ostatniej doby czy w końcu ustawić dodatkowe alarmy.

Opinie użytkowników oraz podsumowanie

Wszystko wskazuje na to, że Oppo udało się przemycić idę swojej firmy również w tym produkcie. Nie powinien on zawieść ani entuzjastów sportu, ani osób chcących na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia. Co więcej, w wielu pozytywnych opiniach przeważa sformułowanie, że jest to gadżet kompletny, warty zakupu i przede wszystkim niezawodny.