Wyroby marki Samsung są bardzo popularne na całym świecie. Sam również miałem z nimi kilkukrotnie do czynienia, jednak nigdy wcześniej nie używałem tabletu tego producenta. Całkiem niedawno otrzymałem możliwość wypróbowania wyjątkowe urządzenia, jakim jest bez wątpienia Samsung Galaxy Tab A7 2020. Jako że pierwszy raz korzystam z tabletu Samsunga przez dłuższy okres, postanowiłem opisać wam moje wrażenia z użytkowania tego urządzenia. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją.

Samsung Galaxy Tab A7 – recenzja

Tak jak już wspomniałem – nie jest to moja pierwsza styczność z marką Samsung. W zasadzie ciężko dziś stwierdzić czy ktokolwiek na świecie nie miał w swoim życiu ani jednego elementu elektroniki wytworzonego przez tę markę. Poza kompletnymi urządzeniami marka produkuje bowiem również układy scalone, mikrokontrolery i karty pamięci, które można spotkać w wielu urządzeniach mobilnych czy komputerach. Co również jest istotne – jedynym tabletem, z którego korzystałem w całym swoim życiu, był iPad. Na co dzień jednak preferuję zestaw smartfon+komputer.

Od momentu wyjęcia tabletu z pudełka, od razu widać, że producent podczas projektowania tego urządzenia trzymał się obecnie modnych rozwiązań, a więc mamy tu do czynienia z dosyć prostą bryłą i eleganckim minimalistycznym designem. Za wyświetlanie treści odpowiada tutaj wysokiej jakości wyświetlacz TFT o potężnej jak na swój niewielki rozmiar (10,1 cala) rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Takie zestawienie daje nam współczynnik proporcji o nieco niestandardowych liczbach 16,6:10. Ekran charakteryzuje się dobrym poziomem jasności, a prezentowane za jego pomocą obrazy i treści są ostre i bardzo czytelne. Ponadto kolory są niezwykle wyraźne, co przecież ma ogromne znaczenie.

Sercem urządzenia jest jeden z popularniejszych układów marki Qualcomm – Snapdragon 662. Jest to ośmiordzeniowa jednostka, w której zastosowano cztery rdzenie o wysokiej wydajności i prędkości 2.0 GhZ, oraz cztery rdzenie o niższej wydajności o prędkości 1,8 GhZ. Procesor wspierają trzy gigabajty pamięci RAM, oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Producent wyposażył urządzenie w przednią i tylną kamerę, które charakteryzują się wysokimi rozdzielczościami, a całość zasila potężna bateria o pojemności 7040 mAh.

Jeśli chodzi o moją opinię o Samsung Galaxy Tab A7, to jest ona bardzo krótka – urządzenie jest po prostu niesamowite. Tak jak niespecjalnie przepadam za tabletami, tak ten model bardzo mnie do siebie przekonał. Na pewno na plus należy zaliczyć jakość wykonania i dobrze dopasowane podzespoły, łączność LTE i Wi-Fi, a także świetny system audio i możliwość szybkiego ładowania. To naprawdę wyjątkowy sprzęt, który jest warty uwagi. Wszystko działa bardzo żwawo, oglądanie filmów i granie w gry na tym tablecie to żaden problem – świetnie sobie z nimi radzi. Doskonale sprawdzi się też w pracy do robienia notatek czy arkuszy kalkulacyjnych.

Samsung Galaxy Tab A7 – podsumowanie

Samsung Galaxy Tab A7 2020 to wspaniałe urządzenie, które naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyło. Serdecznie polecam ten sprzęt i mam nadzieję, że moja krótka recenzja pomoże Ci podjąć decyzję o wyborze.