Jeden z najwęższych modeli pralek dostępnych na rynku wykorzystuje także najnowsze osiągnięcia elektroniki przy praniu automatycznym. Pralka Candy Aqua 1142D1, o której mowa, to rewolucja wśród urządzeń piorących o niewielkich rozmiarach, które są przeznaczone dla mniejszych gospodarstw.

Jak czytamy w opiniach, Candy Aqua 1142D1 wyróżnia się nowoczesnym designem i wyjątkowo kompaktowym rozmiarem. Wiele osób chwali sobie przede wszystkim specjalnie zaprojektowane drzwiczki, których nie posiadają tradycyjne modele. Są one umieszczone wyżej niż zwykle, co znacznie ułatwia korzystanie z pralki przy wkładaniu i wyciąganiu ubrań i czyni je mniej uciążliwym dla kręgosłupa. Na uwagę zasługują także dodatkowe funkcje prania, dzięki którym możesz wybrać samodzielnie poziom zabrudzenia pranej odzieży, program do prania wełny i prania ręcznego czy program dla alergików.

Pralka Candy Aqua 1142D1 – w trosce o środowisko i bezpieczeństwo

Wybrany model marki Candy to połączenie ekonomicznego podejścia do prania oraz zautomatyzowania pracy urządzenia. Pralka posiada:

  • elektroniczny system sterowania: w prezentowanym modelu zużycie prądu i wody jest ściśle dostosowane do ilości załadunku. W przypadku tej pralki dokładność dopasowania wynosi aż 0,5 kg (w przypadku innych pralek rozpoznanie załadunku odbywa się z dokładnością w przedziale 2-3 kg). Na tej podstawie pobór wody, temperatura i moc silnika są odpowiednio regulowane, a to przekłada się z kolei na bardziej wydajną pracę pralki i znaczące oszczędności przy jej częstej eksploatacji, nawet w przypadku większych partii prania.
  • System KG Detector: ta specjalnie opatentowana przez producenta technologia opiera się na systemie inteligentnych czujników. Pralka na ich podstawie dobiera automatycznie wszystkie parametry prania: ilość potrzebnej wody, energii, stopień namoczenia, objętość piany, a także liczbę i intensywność cyklu płukania i wirowania. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać rodzaj pranej tkaniny i jej stopień zabrudzenia. Model Aqua 1142D1 następnie dopasowuje optymalny program prania, co daje Ci gwarancję wysokiej skuteczności działania urządzenia w postaci nieskazitelnie czystych ubrań.
  • Energooszczędne tryby pracy: model Aqua 1142D1 daje Ci możliwość wyboru programów piorących, które trwają mniej niż godzinę. Co więcej, dzięki zaawansowanej pracy pralki takie same efekty osiągniesz, stosując także obniżoną temperaturę – wystarczy już 20 stopni, aby wyprać nawet zabrudzone tkaniny. Takie parametry poza zabezpieczeniem tkanin przed zniszczeniem dają także wymierne rezultaty w postaci bardziej energooszczędnej pracy pralki i jej dłuższej żywotności.

Pralka Candy Aqua 1142D1- podsumowanie

Podsumowując, jeśli szukasz kompaktowej pralki, która nie zajmie dużo miejsca, a jednocześnie będzie bardziej ekonomiczna niż modele o dużej pojemności, warto postawić na pralkę Candy Aqua 1142D1. Innowacyjny sposób działania, wyjątkowo intuicyjna obsługa oraz bardzo konkurencyjna cena Candy Aqua 1142D1 sprawiają, że jest to jeden z popularniejszych modeli w kategorii pralek niskogabarytowych.