Czy pojedynczy robot jest w stanie połączyć w sobie funkcje urządzeń, które zajmują całe pomieszczenie? Nie jest to proste zadanie, zważywszy, musi samotnie zmierzyć się z piekarnikiem, mikserem, garnkiem do gotowania na parze, wagą, wałkiem… Jednak wybierając odpowiedni model, taki jak Kohersen Mycook 8001, można udzielić twierdzącej odpowiedzi. Mycook 8001 to wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenie, które warte jest każdej złotówki. W tym wypadku trzeba jednak szczegółowo zapoznać się z instrukcją obsługi, żeby w pełni wykorzystać jego możliwości, bo jest tego sporo. Zakup Kohersena to całkowita zmiana nawyków kuchennych – zmiana na lepsze! Zdrowsze potrawy, prostota czyszczenia oraz oszczędność czasu to część oferty hiszpańskiego producenta.

Kuchnia XXI wieku – recenzja robota Kohersen Mycook 8001

Po takim wstępie należy przyjrzeć się dokładnie elementom, które tworzą Mycook 8001. W pudle znajduje się wielofunkcyjna podstawa robota kuchennego, naczynie główne z pokrywką i koszyczek wraz z uchwytem. Nie zabrakło też akcesoriów: noży, motylka, łopatki, misy oraz całego osobnego segmentu do gotowania na parze. Jest to przydatne, jeżeli chcemy osobno przygotować mięso oraz ryż czy warzywa. Do tego jest dołączona pokrywka, a w pełni złożony robot waży około 8 kilogramów.

Jak widać, części jest sporo, jednakże są one nie tylko starannie wykonane, ale także i dobrze opisane, dzięki czemu przygotowanie robota kuchennego do pracy nie jest tak wymagającym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Patrząc na imponującą, liczącą prawie pół metra wysokości konstrukcję, pozostaje zadać tylko jedno pytanie: co może zrobić Kohersen Mycook 8001? Odpowiedź jest prosta: prawie wszystko.

Robot tysiąca i jednej funkcji

Oprócz gotowania, gotowania na parze, smażenia, duszenia oraz pieczenia, czyli wszystkich funkcji multicookera, Mycook 8001 potrafi także podsmażyć potrawy (tryb sauté), wyrobić ciasto, ubić pianę, emulgować sos, posiekać warzywa na zupę, zmielić cukier na puch, przygotować smoothie, pokruszyć lód oraz ziarna kawy… To oczywiście nie koniec możliwości Kohersena, jednakże sama lista zajęłaby naprawdę dużo miejsca.

Moc 1600 W, technologia indukcyjna, 2,5 litra pojemności naczynia głównego i 4,4 litra pojemności segmentu do gotowania na parze – już same liczby robią wrażenie, a musimy pamiętać, że za każdą z nich kryje się nasza wygoda.

Robot gotujący Kohersen Mycook 8001 – jak działa?

Wiemy, że robot Kohersen Mycook 8001 to prawdziwy omnibus wśród kuchennego sprzętu, ale w jaki sposób sterujemy całością? Tutaj spotyka nas całkiem miłe zaskoczenie, bo panel sterowania urządzenia jest całkiem prosty. Wyświetlacz czasu pracy nie, podobnie jak przycisk wagi, są proste w obsłudze. Klawisz z plusem oraz minusem obok symbolu tarczy zegarowej pozwalają ustawić czas, natomiast dwa pokrętła służą do regulacji temperatury oraz intensywności pracy mieszadła. Poniżej mamy jeszcze trzy przyciski, odpowiedzialne za wyrabianie ciasta oraz tryb Turbo i to wszystko. Kiedy już wiemy, z której funkcji chcemy skorzystać, ustawienie Kohersena zajmuje kilkanaście sekund.

Czy warto? Podsumowanie recenzji

Kohersen Mycook 8001 to wysokiej jakości produkt, którego cenę w pełni rekompensuje jego użyteczność. Nasza recenzja jest bardzo pozytywna, ale nie bez powodu! Otrzymujemy łatwe w obsłudze zastępstwo dla większości kuchennych sprzętów, których, w przeciwieństwie do elementów robota Mycook, nie możemy po prostu włożyć do zmywarki. Kohersen to świetny wybór na lata.