Logitech G Pro X to dobrze brzmiący zestaw słuchawkowy do gier, który ma wiele opcji dostosowywania. To jeden z najwygodniejszych i najlepiej zbudowanych akcesoriów słuchawkowych do gier, z jakimi miałem styczność. Wyglądają dość podobnie do HyperX Cloud II, ale wydają się nieco bardziej zaawansowane.

Mają odłączany mikrofon na wysięgniku i technologię Blue Voice w swojej aplikacji, umożliwiając dostęp do wielu opcji dostosowywania i ustawień tego urządzenia.

Mogą być używane na prawie każdej platformie do gier i są dostarczane z dodatkową parą poduszek oraz przyjaznym dla urządzeń przenośnych kablem audio, którego można używać z telefonem.

Logitech G Pro X – cena

Od samego początku Logitech G Pro X świetnie się obsługuje. To solidnie zbudowany zestaw słuchawkowy do gier z metalową ramą i grubymi poduszkami na pałąku i słuchawkach – jest wygodny i prosty.

Słuchawki Logitech G Pro X zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy wygodą a naciskiem. Zaciskają się na tyle, że nigdy nie martwiłem się, że się zsuną, ale nie tak mocno, żebym czuł się niekomfortowo. Jest to zasługa zawiasów łączących się z samymi słuchawkami, które dają spore pole do regulacji. W większości przypadków, gdy zestaw słuchawkowy jest zbyt ciasny, dzieje się tak dlatego, że nie może się wystarczająco wygiąć, aby dopasować się do różnych kształtów głowy. Miło było zobaczyć, że w przypadku tego produktu jest inaczej.

Nakładki na słuchawki są grube i bardzo wygodne, więc uzyskanie porządnej izolacji było dość łatwe. Co więcej, Logitech G Pro X są wyposażone w dodatkowe welurowe podkładki, więc gracze z okularami nie będą musieli szukać alternatywy. Ten materiał ma ogólnie nieco gorszą izolację, ale korzyści z pełnego uszczelnienia, zwłaszcza wokół pary okularów, znacznie to przeważają. Cena Logitech Gaming G Pro X cena w zależności od punktu dystrybucji waha się od 300 do 500 zł.

Logitech G Pro X – test

Używanie Logitech G Pro X do gier było bardzo przyjemnym doświadczeniem. Biorąc pod uwagę opcje połączeń przewodowych, zestaw słuchawkowy działa prawie wszędzie. Dedykowana aplikacja G Hub jest dostępna tylko na PC, co oznacza, że dźwięk przestrzenny nie jest dostępny na konsolach, ale poza tym G Pro X nie mają problemów z działaniem na Playstation 4, Nintendo Switch czy Xbox One.

Korzystanie z tej funkcji podczas grania w gry takie jak Overwatch i Fortnite działało dobrze na PC. Nie modyfikowałem żadnych głośności poszczególnych dźwięków, ale nawet bez tego nigdy nie miałem problemu ze stwierdzeniem, skąd pochodzą poszczególne bodźce.

Jakość dźwięku

Logitech G Pro X oferują bardzo dokładny dźwięk jak dla zestawu słuchawkowego do gier, aczkolwiek z kilkoma błędami typowymi dla tej kategorii produktów. Występuje lekkie osłabienie zakresu basów, ale poza tym słuchawki precyzyjnie odtwarzają dźwięki do około 3 kHz. Względny spadek po tym nie powinien jednak być zbyt niepokojący – jest to powszechny wzorzec w słuchawkach, ponieważ pozwala uniknąć niektórych naturalnych rezonansów w uchu. Na szczęście moc powraca do dokładniejszego punktu w wyższym zakresie.

W muzyce oznacza to, że dźwięki niektórych strun i talerzy mogą być w utworze mniej wyczuwalne, niż powinny, ale tony basowe i większość wokali powinny brzmieć świetnie.

W grze takie pasmo przenoszenia powinno zapewnić całkiem solidne wrażenia. Logitech G Pro X nie wpadają w typową pułapkę słuchawek do gier polegającą na wzmacnianiu basów na niskiej orbicie. Eksplozje i tym podobne nadal będą najgłośniejszymi odgłosami w większości gier, ale nie powinny przesłaniać żadnych dźwięków, które twórcy gier chcą, abyś usłyszał.

Czy powinieneś kupić Logitech G Pro X?

Jeśli grasz na PC i szukasz czegoś w stosunkowo przystępnej cenie: najprawdopodobniej tak!

Podsumowując, Logitech G Pro X to bardzo wygodny zestaw słuchawkowy do gier z dobrym dźwiękiem i naprawdę przydatnym oprogramowaniem. Biorąc pod uwagę dodatkowe gadżety dołączane do pudełka, takie jak wszystkie przewody połączeniowe i welurowe nauszniki, z tymi słuchawkami nie można podjąć złej decyzji zakupowej.