Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3160 to doskonały sprzęt, który drukuje, kopiuje i skanuje. Jest bezprzewodowy, a dzięki wbudowanej karcie sieciowej, łączy się z WiFi i pozwala na zdalne sterowanie ze smartfona, tabletu, laptopa, czy komputera. Wygodne jest oczywiście zlecanie zadań z urządzeń przenośnych. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu w nagłych przypadkach, kiedy zaistnieje potrzeba wydrukowania czegoś na szybko. Nasza recenzja Epson EcoTank L3160 przybliży, jak wiele zalet ma ten sprzęt.

Prosta obsługa, ogromna wydajność urządzenia EcoTank L3160

Instalacja wielofunkcyjnego urządzenia Epson EcoTank L3160 jest bardzo prosta. Ogólnie działanie drukarki, kopiarki i skanera jest intuicyjne i przejrzyste. Wystarczy wgrać program od producenta, który ułatwia na przykład drukowanie zdjęć. Opcja drukowania zdjęć bez marginesów to super sprawa. Jeśli chodzi o jakość wydruków, to jest ona naprawdę bardzo dobra. Rozdzielczość jest wysoka, a intensywność kolorów taka jak trzeba. Największym plusem wielofunkcyjnego urządzenia Epson EcoTank L3160 jest jego wydajność. Dołączone przez producenta tusze wystarczają na aż trzy lata, co jest naprawdę niespotykane. To pozwala na ogromne zaoszczędzenie środków. Jak dla mnie to potężna zaleta urządzenia. Jeszcze nigdy nie byłam w posiadaniu tak ekonomicznego sprzętu. Design, tak jak obsługa, jest prosty i intuicyjny. Ciemna obudowa urządzenia sprawia, że dobrze prezentuje się w pomieszczeniu i nie brudzi się. Drukarka jest zgrabna i mieści się w niewielkiej przestrzeni półki średniego biurka. Epson EcoTank L3160 posiada przejrzysty wyświetlacz LCD. Drukarka drukuje w miarę szybko, jednak najważniejsza jest tutaj jakość wydruków, która (jak już zostało wspomniane) jest świetna.

Epson EcoTank L3160 – brak kartridży i ogromna oszczędność

Kolejnym plusem Epson EcoTank L3160 jest fakt, że drukarka nie potrzebuje kartridży, a posiada specjalne zbiorniczki do napełniania odpowiednimi kolorami tuszów. To cztery buteleczki oznaczone odpowiednimi barwami, w których bardzo dobrze widać poziomy atramentu, co pozwala bez problemu zauważyć moment, kiedy należy je uzupełnić. To bardzo innowacyjne rozwiązanie. Nigdy wcześniej nie mieliśmy, drukarki, w której tak rzadko należało uzupełniać tusze. Wspomniana przeze mnie jakość wydruków jest bardzo satysfakcjonująca. Kolorowe wydruki są ładne i intensywne.

Urządzenie godne polecenia każdemu

Jak można zauważyć, wszelkie opinie na temat Epson EcoTank L3160, moja i innych użytkowników, są bardzo pochlebne. Śmiało można polecić każdemu. Urządzenie Epson EcoTank L3160 to doskonały sprzęt zarówno do domu, jak i do pracy. Według nas, największą zaletą tego wielofunkcyjnego urządzenia jest fakt, że można naprawdę sporo zaoszczędzić. Uzupełnianie tuszów jest bardzo rzadkie i wygodne. Jakość wydruków jest bardzo wysoka, skaner działa równie szybko i dokładnie. Jeśli chodzi o cenę Epson EcoTank L3160, to jest ona satysfakcjonująca i przystępna. Bo najważniejszy jest fakt, że dzięki temu urządzeniu możesz naprawdę zaoszczędzić sporo środków.