Zanim przejdę do recenzowania tego tostera, muszę przyznać, że moje dzieci nigdy nie były tak rozbawione wyglądem, wydawałoby się, zwyczajnego urządzenia kuchennego do robienia tostów i grzanek. Ten, kto wpadł na pomysł designu tego tostera, zasługuje na medal, bo nie dość, że jest on, jak sama nazwa wskazuje, bardzo uśmiechnięty, niebieski i przywodzący na myśl same pozytywne rzeczy, to jeszcze robi tosty z symbolem uśmiechniętej buźki albo uśmiechniętego słoneczka! Zresztą ja sam lubię zajadać się uśmiechniętymi smakołykami.

Użytkowanie

Tosty można opiekać, jak kto woli, czyli tak, by były bardziej miękkie lub bardziej wypieczone i chrupiące. Poza tym toster świetnie sobie radzi zarówno z cieńszymi, jak i z grubszymi rodzajami tostów. Użytkowanie tostera jest niesamowicie proste i nie trzeba się martwić, że coś zostanie przypieczone, bo urządzenie samo wysuwa pieczywo, gdy już je odpowiednio opiecze, i wyłącza się od razu po zrobieniu tostów. Nie spotka Was scena rodem z amerykańskich filmów, gdy tosty wyskakują pod niebiosa albo zaczynają się spalać we wciąż włączonym opiekaczu. Z tym tosterem wszystko będzie zrobione tak, jak trzeba. Tosty są opiekane w kilka minut, więc nie trzeba na nie długo czekać. Toster został też wyposażony w antypoślizgowe nóżki, dzięki którym nie ślizga się po żadnym rodzaju powierzchni, czy to drewnianym, czy plastikowym, czy metalowym. Mamy też timer, a jeśli chcemy przerwać opiekanie, możemy to zrobić przed czasem. W tosterze znajduje się specjalne miejsce na kabel oraz wysuwana tacka na okruchy. Zasilanie za pomocą kabla, nie ciągnie zbyt dużo prądu i jest bezpieczne. Żadnych zwarć i innych elektrycznych przygód.

Toster Esperanza Smiley – podsumowanie

Toster Esperanza Smiley to rzecz, jakiej nie powinno zabraknąć w domu osoby, która ma dzieci, bo nic nie sprawia większej radości niż uśmiechy na ich buziach. Stąd zresztą pewnie nazwa tego tostera. Świetnie nadawałby się na prezent, na przykład z okazji urodzin. Muszę też przyznać, że uśmiechnięte tosty to sposób na to, aby zachęcić własne dzieci do uczenia się przyrządzania własnych posiłków, jeśli oczywiście nie są na to zbyt młode. Moje pociechy nigdy nie próbowały do tej pory robić sobie kanapek, a już na pewno nie tostów i oczywiście nie polecam zostawiać swojego dziecka sam na sam z tosterem, jednak smarowanie już zrobionych tostów masłem? Czemu nie? Właśnie w ten sposób moje dzieciaki nauczyły się robić sobie kanapki samodzielnie. Z początku nie szło im zbyt dobrze, ale kto był mistrzem smarowania tostów od razu? Jednak z każdym kolejnym razem radziły sobie dobrze, a przez kilka miesięcy nie chciały jeść nic innego, niż właśnie tosty z tostera.

Chcę też powiedzieć, że pozytywne opinie, które zbiera ten toster, nie biorą się z niczego. Dzieciaki naprawdę uwielbiają uśmiechnięte tosty, a ja jestem być może jednym z tych nielicznych dorosłych, którzy również lubią się nimi zajadać. Cena Esperanza Smiley, w stosunku do jakości, bardzo konkurencyjna i na pewno nie przepłaci ten, kto kupi swoim dzieciom (i sobie!) ten toster.