W idealnym scenariuszu zniszczenia na włosach nie powstawałyby w ogóle, a wielbicielki świetnie ułożonych fryzur mogłyby po prostu cieszyć się doskonałą kondycją pasm. Niestety rzeczywistość bywa dużo bardziej brutalna, ponieważ na wszystkich typach włosów zniszczenia zdecydowanie mogą się pojawić. W zależności od ich stopnia zaawansowania należy wdrożyć odpowiednią metodę naprawczą. Jedną z częściej polecanych na rynku jest zestaw do rekonstrukcji włosów Joico K-Pak Hair Repair System. Jest on stosowany również w salonach fryzjerskich, zatem zdecydowanie warto przyjrzeć mu się nieco bliżej. Poniższa recenzja może stać się dobrą podpowiedzią co do zakupu zestawu profesjonalnych produktów.

Zestaw do rekonstrukcji włosów Joico K-Pak Hair Repair System – opis produktu

Zestaw do rekonstrukcji włosów Joico bardzo często polecany jest posiadaczkom włosów zniszczonych nie tylko ze względu na dużą popularność marki, ale przede wszystkim w odniesieniu do składu. W zestawie znaleźć można aż cztery produkty, każdy z nich opatrzony został odpowiednim numerem. Pierwszy kosmetyk to szampon K-Pak Professional Clarifying Shampoo (pH od 4.0 do 5.0), który bardzo skutecznie usuwa wszelkie mikrozanieczyszczenia. Nie ma jednak mowy o jakimkolwiek dodatkowym podrażnieniu delikatnej skóry głowy – dzięki zawartości protein szampon wykonuje swoje zadanie przy zastosowaniu właściwej ochrony, aż do najgłębszych warstw włosów. W efekcie są one świeże i oczyszczone z wszelkich pozostałości wcześniej stosowanych kosmetyków, szczególnie tych do stylizacji.

Wygładzanie i rekonstrukcja – zestaw do włosów Joico

Po oczyszczeniu przychodzi czas na produkt wygładzający, czyli K-Pak Professional Cuticle Sealer (pH od 2.5 do 3.5). Formuła kosmetyku dobrze się rozprowadza na włosach, a cała aplikacja nie zajmuje dużo czasu. W odniesieniu do jego działania należy zwrócić uwagę przede wszystkim na niskie pH, powodujące domknięcie łusek włosa. Podczas całej kuracji do łuski wprowadzana jest odbudowująca keratyna. Ten proces działa wygładzająco na całej długości włosów, co można zauważyć gołym okiem. Pasma są gładkie i miękkie w dotyku, świetnie odbijają światło.

Kolejnym etapem korzystania z zestawu do rekonstrukcji włosów jest faktyczna rekonstrukcja. W tym celu należy użyć pozycji trzeciej, jaką jest K-Pak Professional Rekonstruktor (pH od 4.5 do 5.5). Preparat bogaty w składniki odżywcze właściwe dla technologii Quadramine Complex i Smart Release odbudowuje zniszczoną strukturę włosów, nadając im odpowiednią sprężystość oraz elastyczność.

Zakończenie stosowania zestawu do rekonstrukcji włosów

Sporządzając recenzję Joico K-Pak Hair Repair system nie można nie wspomnieć o końcowym etapie pielęgnacyjnym rekomendowanym przez samego producenta. W tym kroku wykorzystuje się ostatni kosmetyk – K-Pak Professional Hydrator (pH od 3.3 do 4.0). Ma on za zadanie dodatkowo nawilżyć pasma i zwiększyć ich elastyczność, tak aby w przyszłości łatwiej poddawały się procesowi układania i stylizacji. Wykonanie wszystkich czterech kroków ma pozytywne efekty – włosy są widocznie odżywione, a na szczególną uwagę zasługuje ich elastyczność. Zabieg uwzględniający wykorzystanie każdego z czterech kroków jest rekomendowany do włosów zniszczonych, matowych i osłabionych.