Aparat Nikon Coolpix A900 to doskonała opcja dla użytkowników, którzy cenią sobie mobilność i elegancję. Małe rozmiary i smukła budowa urządzenia sprawiają, że przenoszenie aparatu jest bardzo wygodne. Trafił on na rynek w 2016 roku, więc nie jest już najnowszym urządzeniem, jednak wciąż cieszy się ogromną popularnością. Sprawdź, dlaczego użytkownicy tak dobrze oceniają aparat Nikon Coolpix A900. Recenzja poniżej.

Nikon A900 — specyfikacja

Aparat posiada obiektyw NIKKOR z 35-zoomem optycznym i dodatkową możliwością uzyskania 70-krotnego powiększenia dzięki funkcji Dynamic Fine Zoom. Zaawansowana matryca posiadająca 20,3 mln pikseli wykorzystuje specjalistyczną technologię CMOS. Dzięki temu możesz uzyskać niezwykle wyraźne zdjęcia, nawet w złych warunkach oświetleniowych. ISO, czyli wskaźnik czułości na światło, obejmuje przedział od 80 do 1600. Dodatkowo aparat posiada system redukcji drgań VR, który pozwala na wykonywanie nierozmazanych zdjęć bez statywu. W górnej części urządzenia znajduje się pokrętło do zmiany trybu ekspozycji P/S/A/M. Aparat posiada również ruchomy wyświetlacz LCD.

Nikon A900 —  budowa

Cała konstrukcja aparatu waży zaledwie 289 g. Urządzenie jest zatem bardzo lekkie i poręczne. Potocznie nazywane jest kieszonkowym aparatem. Przednia część to oczywiście obiektyw, miejsce na chwyt, dioda sygnalizująca pracę samowyzwalacza i otwór mikrofonu. Na ściance górnej znajdują się włącznik, pokrętła do sterowania oraz przycisk zwalniający migawkę. Obok wyświetlacza jest główny panel sterujący. Nikon Coolpix A900 w teście wytrzymałości wypada naprawdę dobrze. Wykonanie konstrukcji jest na wysokim poziomie, a wszystkie elementy są dobrze dopasowane.

Nikon A900 — największe zalety

Recenzja aparatu Nikon Coolpix A900 musi oczywiście zawierać opis jego zalet i wad. W tej drugiej kwestii nie ma zbyt dużego pola do popisu. Jednak jeśli chodzi o mocne strony, to lista jest bardzo długa. Aparat to przede wszystkim doskonała opcja dla turystów. Można go łatwo przenosić w kieszeni kurtki czy bluzy, a do tego posiada solidną budowę. Dzięki temu jest odporny na zniszczenia mechaniczne.

Do zalet zaliczyć trzeba oczywiście możliwość wykonywania wysokiej jakości zdjęć i nagrywania filmów w rozdzielczości 4K UHD (wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby rozpocząć nagrywanie). W aparacie została zastosowana technologia SnapBridge, dzięki której można szybko połączyć go z urządzeniem mobilnym. Pozwala to na zarządzanie zdjęciami i sterowanie aparatem z poziomu telefonu czy tabletu.

Do innych zalet zaliczyć można łatwą obsługę, wygodne przyciski, możliwość tworzenia filmów poklatkowych i superpoklatkowych, szybki czas reakcji oraz pełną kontrolę pracy urządzenia.

Nikon A900 —  opinie użytkowników

Jeśli szukasz aparatu, który charakteryzuje się dobrą jakością zdjęć i filmów, a dodatkowo jest łatwy w obsłudze, to odpowiedzią jest właśnie Nikon A900. Opinie na temat urządzenia są bardzo pozytywne. Użytkownicy cenią sobie poręczną konstrukcję i wysoką jakość wykonywania zdjęć oraz filmów. Szybki czas reakcji pozwala na uchwycenie ważnych momentów, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie.