Cyfrowy aparat do wykonywania zdjęć znanego producenta Kodak to jedno z bardziej zaawansowanych urządzeń w tej kategorii, które oferuje opcję mega zoomu. Dzięki niej możesz doświadczyć niebywałej precyzji podczas wykonywania zdjęć nawet przy większym oddaleniu w trakcie fotografowania z modelem Kodak Pixpro AZ901. Opinie na temat tego sprzętu są bardzo dobre, użytkownicy podkreślają przydatność trybu panoramicznego oraz możliwość nagrywania filmów w jakości HD. Rewolucyjnym rozwiązaniem jest wbudowany moduł łączności typu Wi-Fi, dzięki któremu masz możliwość wygodnej, zdalnej obsługi aparatu poprzez smartfona. Co więcej, nie potrzebujesz kabla do przesyłania zdjęć na inne urządzenie. Jeśli mowa o komforcie, warto wspomnieć także o specjalnie wyprofilowanej obudowie aparatu, która ułatwia stabilne trzymanie urządzenia Kodak Pixpro AZ901 w jednej pozycji. Z kolei ruchomy ekran aparatu to opcja, którą doceniają osoby często wykonujące zdjęcia typu selfie. Dużym walorem modelu jest także możliwość obsługi kart pamięci typu SD oraz SDHC.

Kodak Pixpro AZ901 – test

Prezentowany model wyposażono w różne udogodnienia, dzięki którym wykonywanie zdjęć jest szybkie, a efekty są więcej niż zadowalające. Największym atutem urządzenia jest jego niesamowicie precyzyjny zoom optyczny umożliwiający aż 90-krotne zbliżenie. Poza tym aparat posiada duży, bo aż 3-calowy ekran typu uchylnego, który pozwala na swobodne przeglądanie wykonanych zdjęć i odtwarzanie nagranych filmów, ale również ułatwia kadrowanie obrazów. Dzięki zaawansowanemu systemowi optycznej stabilizacji obrazu w momencie, kiedy naciskasz spust migawki, aparat dostosowuje automatycznie ostrość.

Jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć osób, dużym ułatwieniem jest automatyczne rozpoznawanie twarzy oraz technologia wykrywania uśmiechu. Aparat Kodak Pixpro AZ901 na podstawie wykrytych rysów dopasowuje samodzielnie ostrość i pozostałe parametry.  Dlatego nie musisz martwić się o niewyraźne i niedokładne ujęcia. Tym, co wyróżnia ten model, jest także możliwość rejestracji zdjęć w dwóch różnych formatach zależnie od Twoich preferencji: RAW i JPEG. Abyś mógł w pełni kontrolować parametry wykonywanych zdjęć, aparat umożliwia korzystanie z ręcznego trybu ustawiania ekspozycji. Możesz samodzielnie ustawić szybkość spustu migawki, przysłonę czy doświetlenie, dzięki czemu jesteś w stanie wykonywać wysokiej jakości zdjęcia portretowe, a także zatrzymać ruch przy fotografowaniu na przykład biegnących osób. Jeśli jednak zależy Ci na automatycznym fotografowaniu, Kodak Pixpro AZ901 oferuje szeroki wachlarz programów tematycznych, takich jak tryb sportowy czy nocny. Z myślą o perfekcjonistach model wyposażono w dodatkowe funkcje pozwalające na obróbkę zdjęć, takie jak: retusz, gładka skóra, rozjaśnianie i powiększanie oczu, a także bardzo przydatną opcję redukcji czerwonych oczu.

Kodak Pixpro AZ901 – podsumowanie

Podsumowując, aparat Kodak Pixpro AZ901 typu megazoom z wbudowaną lampą błyskową to model, który zaprojektowano z myślą o tych, którzy próbują sił w fotografii typu makro oraz osób szukających sprzętu o wydajnej matrycy, doskonałym zoomie i dodatkowych trybach automatycznych.