Prezentowany model marki Panasonic to wysokiej klasy aparat cyfrowy, który producent wyposażył w matrycę z wyższej półki. W połączeniu z doskonałymi parametrami pracy Lumix DMC-LX100 zapewnia wzorową rozdzielczość, co przekłada się na lepszą jakość i ostrość zdjęć w porównaniu z innymi aparatami w tej kategorii cenowej.

Panasonic Lumix DMC-LX100 – test

W aparacie znajdziemy szerokokątny obiektyw wysokiej jakości typu LEICA umożliwiający efektywną pracę z aparatem także przy niedostatecznym oświetleniu. Jest to duża zaleta tego modelu, która znacznie zwiększa jego funkcjonalność, ponieważ redukuje efekty rozmycia i widoczność pikseli na ciemniejszych obrazach. Na wydajność obiektywu wpływ ma także budowa przysłony, która zapewnia płynny efekt tła. Praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na kontrolę jakości i sposobu wykonania każdego ze zdjęć, jest ręczna regulacją ostrości, za pomocą której zwiększysz moc zoomu nawet do 10 razy.  W połączeniu z możliwością zmiany ustawień migawki i trybów, Panasonic Lumix DMC-LX100 daje Ci szerokie pole manewru, jeśli chodzi o kreatywna fotografię.

Funkcje, w jakie wyposażono wybrany model, którym warto poświęcić więcej uwagi, to przede wszystkim:

  • rozdzielczość 4K: Panasonic Lumix LX100 pozwala na wykonywanie seryjnych zdjęć o ekranowej jakości obrazu przy wykorzystaniu filmowych funkcji i wysokiej prędkości klatek. Dzięki temu możesz wybrać jak najlepsze ujęcie spośród kilkudziesięciu, ponieważ wysoka rozdzielczość umożliwia ich wykorzystanie jako osobnego zdjęcia, którego jakość nie ulega zmianie nawet podczas obróbki czy edycji. Tryb 4K Photo sprawdzi się idealnie w przypadku wykonywania ujęć sekwencji ruchowych.
  • System optycznej stabilizacji: w aparacie znajdziesz funkcję automatycznej stabilizacji obrazu, dzięki której unikniesz niepożądanych efektów w postaci gorszej jakości zdjęć wykonanych z drżeniem ręki.
  • Autofocus: model posiada system dotykowego ustawiania ostrości zdjęć, który jest oparty na wykrywaniu kontrastów kolorów. Według eksperckich opinii, Panasonic Lumix DMC-LX100 deklasuje wiele aparatów z wyższej półki, jeśli chodzi o precyzję. Ta technologia przydaje się również w mniej oświetlonych przestrzeniach. Co więcej, autofokusowanie trwa wyjątkowo szybko nawet w przypadku szerokiej perspektywy.
  • Tryb Post Focus: ta rewolucyjna technologia umożliwia zapisanie zdjęcia z przesuniętą ostrością, a następnie jego edycję w celu poprawienia jakości obrazu. Dodatkowo masz możliwość wyboru kilku obszarów, które są zamazane lub nieostre, a aparat automatycznie poprawi je za Ciebie. Jest to także wyjątkowo przydatna opcja do wyboru ostrości pomiędzy pierwszym a drugim planem.

Panasonic Lumix DMC-LX100 – podsumowanie

Podsumowując, aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-LX100 prezentuje innowacyjne rozwiązania, jeśli chodzi o ostrość i jakość Twoich zdjęć. Jest to model, którego szeroki wachlarz opcji oraz szczegółowo dopracowane parametry wpływają na rewelacyjną dynamikę fotografowania.