Ostatnio kupiłem monitor BenQ GW2280, recenzję którego teraz Wam przedstawię, i zrobiłem jego test. Zaopatrzyłem się w ten sprzęt z zamysłem ulepszenia swojego stanowiska pracy w domowym biurze. Z uwagi na wykonywany zawód spędzam przed ekranem monitora około ośmiu godzin dziennie, bardzo często jest to dłuższy czas bez przerw.

Monitor BenQ GW2280 – test podczas pracy

Jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie tego monitora, zdecydowanie najbardziej zadowolony jestem z opcji BenQ Exclusive Eye-Care Technology. To technologia, której celem jest zmniejszenie zmęczenia oczu. Zależy mi na tym bardzo z powodu wady wzroku. Eye-Care Technology  ułatwia mi w znaczący sposób pracę przy komputerze, umożliwia bowiem spędzanie znacznie dłuższego czasu przed monitorem bez nieprzyjemnych „skutków ubocznych”, takich jak swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Technologia Brightness Intelligence również sprawdza się wyśmienicie. Reguluje ona jasność ekranu w zależności od natężenia światła, jakie panuje w otoczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Funkcja ta jest bardzo przydatna szczególnie w nocy. Widać, że firma BenQ dokłada wielu starań, aby chronić zdrowie swoich klientów, zapewniając przy tym komfort podczas pracy przy komputerze.

Budowa monitora

Jestem również pozytywnie zaskoczony samą budowaną monitora Benq GW2270 – opinie na jego temat nie kłamały! Sprzęt ma doskonale rozplanowane ustawienie kabli, wszystkie przewody znajdują się wewnątrz podstawy monitora, co pozwala na uporządkowanie ich i zorganizowanie przestrzeni na biurku. Monitor oczywiście posiada złącze 2xHDMI oraz D-Sub. Cienka ramka z eleganckim profilem dodatkowo podkreśla nowoczesny wygląd urządzenia. Podświetlane diody Led przy 21.5 calach dodają mu charakteru, szczególnie w późnych porach. Monitor ważny 3.5 kilograma i bardzo stabilnie stoi na biurku.

Parametry techniczne monitora

Jakość obrazu również jest bardzo dobra, zwłaszcza w porównaniu do mojego poprzedniego monitora. Częstotliwość odświeżania na poziomie 60Hz jest całkowicie wystarczająca do codziennej pracy. Pobór mocy pozostaje na normalnym poziomie i wynosi 18W, to akceptowalny wynik, bez dwóch zdań. Kontrast i 8-bitowy kolorowy ekran dają możliwość zobaczenia idealnej barwy pod każdym możliwym kątem. Matryca VA oferuje głęboką czerń, możliwe jest nawet dostrzeżenie kilku jej odcieni z uwagi na bardzo dobry kontrast, o którym pisałem wyżej. Wrażenia wizualne również są imponujące. Technologia panelu VA zaskakuje połączeniem ostrości obrazu z autentycznością kolorów, a dodatkowo kąt widzenia 178 stopni świetnie się sprawdza. Dodatkowym plusem są wbudowane głośniki.

Podsumowanie – monitor BenQ GW2270

Przed wyborem tego egzemplarza zrobiłem dokładny research w internecie na jego temat. Spotkałem się z wieloma pozytywnymi recenzjami monitora BenQ GW2270. Szczerze powiedziawszy, nie dowierzałem, gdy widziałem tyle pozytywnych opinii na jego temat, dlatego stwierdziłem, że muszę przekonać się o jego zaletach osobiście. Jest to sprzęt, który oferuje naprawdę bardzo dobrą jakość, zwłaszcza w stosunku do zaskakująco niskiej ceny. Ciężko znaleźć na rynku inny tak dobry, tani monitor, który będzie spełniał swoje zadanie podczas pracy zdalnej w tak zadowalający sposób.