Na pierwszy rzut oka

Electrolux ESB 2500 to poręczny, niewielki blender kielichowy, zaprojektowany z myślą o błyskawicznym miksowaniu oraz przygotowaniu koktajli. Uwagę od razu przykuwa elegancki srebrny design podstawy, który sprawia, że blender można bez obaw zostawić na widoku – w każdej kuchni będzie prezentować się doskonale. Razem z urządzeniem w pudełku znajdują się dwa bidony, które jednocześnie pełnią funkcję kielichów do miksowania. Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza ilość naczyń, które po miksowaniu należy umyć, ale także pozwala na błyskawiczne zabranie ze sobą przygotowanego koktajlu do pracy lub na wycieczkę bez potrzeby przelewania go do kolejnej butelki. Wystarczy wrzucić składniki do bidonu, nacisnąć przycisk i gotowe – ostrza już pracują za nas. Electrolux PerfectMix ESB2500 to urządzenie nastawione na bezkompromisową funkcjonalność i właśnie dlatego blender wyposażony jest tylko w jeden przycisk, który pełni zarówno funkcję włącznika, jak i wyłącznika oraz umożliwia pracę pulsacyjną. Ograniczenie funkcji do minimum dodatkowo przyśpiesza miksowanie, gdyż nie musimy zastanawiać się nad doborem programu, czasu pracy lub końcówki tnącej.

Recenzja blendera Electrolux ESB 2500

Ze względu na podwójną funkcję bidonów należy z bliska przyjrzeć się ich wykonaniu oraz użyteczności. Butelki wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego znanego pod nazwą Tritan, które zniesie upadki oraz nieprzewidziane spotkania z podłogą. Bidony posiadają poręczny, wyprofilowany kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a solidne zamknięcie nie pozwoli zawartości wylać się w plecaku lub torebce. Butelki nie pochłaniają zapachów oraz smaków. Dodatkowym – choć ukrytym – walorem jest fakt, iż w ich składzie nie ma Bisfenolu A (BPA), dzięki czemu bidony są całkowicie bezpieczne nawet dla dzieci. Jeszcze jedną zaletą jest możliwość dokupienia większej ilości bidonów u producenta bez potrzeby nabycia podstawy blendera. Jedyną wadą, o ile można to określić w ten sposób, jest względna trudność mycia butelek bez dostępu do zmywarki – zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z zaschniętymi resztkami. Żeby domyć wszystkie zabrudzenia bidonu ręcznie, może być potrzebna szczotka do butelek.
Sama podstawa Electroluxa ESB 2500 w porównaniu do butelek może wydawać się mało interesująca i nieskomplikowana, ale to jest właśnie największa zaleta urządzenia. Nie musimy się przejmować niczym, oprócz przygotowania ulubionych składników. Atutem blendera, który zapewne zauważymy dopiero po pewnym czasie, jest jego stabilność w czasie pracy, co gwarantują przyssawki na spodzie urządzenia. Cztery ostrza doskonale radzą sobie z siekaniem owoców oraz warzyw, a silnik o mocy 300W w połączeniu z głowicą tnącą skutecznie poradzi sobie z przygotowaniem wszystkich koktajli. Jedyną obiektywną wadą ESB 2500 może być głośność pracy, lecz w tym przypadku należy zwrócić uwagę na małą wielkość urządzenia, która uniemożliwia odpowiednie wyciszenie mechanizmów tnących. Szybkość siekania blendera oraz jego trwałość z nawiązką rekompensują tę kwestię.

Na zakończenie

Poręczność oraz wyjątkowo konkurencyjna cena blendera Electrolux PerfectMix ESB2500 sprawiają, że trudno o lepszą ofertę w tej kategorii. Połączenie funkcjonalnych bidonów, niewielkiej podstawy i dostępu do niedrogich części zamiennych składają się na doskonały produkt o długiej żywotności i funkcjonalności.