Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985A31 to innowacyjny blender kielichowy, który został zaprojektowany specjalnie po to, aby zaspokoić wszystkie wymagania klientów odnośnie do urządzeń tego typu. Myślę, że nie minę się z prawdą, jeżeli napiszę, że Tefal Ultrablend Boost Vacuum wychodzi naprzeciw nawet tym wymaganiom, o których większość użytkowników jeszcze nie pomyślała. Na przykład, czy nie łatwiej byłoby zmielić jarzyny na zupę i jednocześnie ją ugotować? Czy można przygotować w blenderze kompot na ciepło? Do tej pory urządzenia siekające wykluczały się z wysokimi temperaturami, ale w przypadku BL985A31 ta granica może zostać uznana za niebyłą. W jaki sposób? O tym poniżej w recenzji.

Na ciepło i na zimno

Urządzenie przychodzi do nas wyposażone w dwa wymienne dzbanki. Jeden z nich wykonany jest z Tritanu – niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego – i służy do siekania na zimno. Z jego pomocą pokruszymy lód, orzechy, przygotujemy orzeźwiające smoothie oraz koktajle. Można powiedzieć, że Tritanowe dzbanki stały się nowym i zarazem wysokim standardem w urządzeniach tego typu. Dołączone do blendera naczynie już samo w sobie warte jest uwagi, bo jednorazowo możemy w nim zmieścić do 1750 mililitrów, czyli do najmniejszych nie należy.

Prawdziwym zaskoczeniem jest drugi, nieco mniejszy dzbanek, o pojemności użytkowej wynoszącej 1400 militariów. Wykonany jest z odpornego na wysokie temperatury szkła i służy do siekania na ciepło. W tym momencie można zapytać: jak można siekać na ciepło? Można, jeżeli podstawa blendera wyposażona jest w funkcję grzania i to nie byle jaką. Model Tefal BL985A31 może bowiem delikatnie podgrzać znajdujące się w dzbanku składniki do temperatury 40 stopni Celsjusza. Może je też po prostu ugotować, osiągając okrągłe 100 stopni. Zastosowania dla takiego blendera nasuwają się same. Z łatwością przygotujemy aksamitny sos, który możemy nalewać wprost z dzbanka. Możemy też postanowić, że nie ma sensu sięgać po garnek. Wtedy wystarczy pozwolić, żeby to blender zajął się gotowaniem. To nie koniec atrakcji, bo Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985A31 to coś znacznie więcej, niż tylko szklany dzbanek oraz grzałka.

Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985a31

Kilka słów należy poświęcić także samej podstawie, która oprócz fenomenalnego wyglądu, dysponuje mocą 1300 W. Używa do rozpędzenia sześciu ostrzy w układzie Tripl’Ax Pro do 45 000 obrotów na minutę i – według producenta – do prędkości ponad 400 kilometrów na godzinę. Co to oznacza dla użytkownika? Ekstremalnie gładką konsystencję zup, kremów czy koktajli.
Takie liczby bez wątpienia robią wrażenie i stanowią dodatkową zachętę do zakupu BL985A31, jednakże można jeszcze zapytać, czy blender ma zróżnicowaną oprawę świetlną? Owszem, Tefal Ultrablend Boost Vacuum jest wyposażony w taką opcję, która łączy się z intuicyjnym sposobem użytkowania. Przyciski na podstawie zmieniają kolor w zależności od dzbanka, który w nim umieścimy. Czerwona barwa oznacza wpięte naczynie do dań na ciepło, natomiast niebieska sygnalizuje użycie tritanowego dzbanka.

Co jeszcze oferuje blender kielichowy?

Czy Tefal Ultrablend Boost Vacuum BL985A31 może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak. Kiedy używamy naczynia do pracy na zimno mamy dostęp do systemu odprowadzania powietrza z dzbanka. Dzięki temu zamknięte w dzbanku owoce czy warzywa dłużej zachowują świeżość. Słowo „Vacuum” w nazwie blendera nie jest tylko ozdobą, ale i to nie jest jeszcze koniec możliwości tego wszechstronnego urządzenia. Ma 10 predefiniowanych programów do pracy na ciepło i na zimno oraz zabezpieczenie, które nie pozwala uruchomić urządzenia, jeżeli jego elementy nie są odpowiednio umocowane to kolejne atuty, przemawiające za wyborem tego blendera. Dorzućmy jeszcze do tego popychacz, dzięki któremu bezpiecznie będziemy mogli naprowadzić niesforne kawałki jarzyn na ostrza i otrzymujemy urządzenie, którego nie sposób nie pokochać.