Dzisiaj coraz popularniejsze stają się proste do zrealizowania pomysły zadbania o środowisko. Wygodne sposoby segregacji śmieci, wybieranie spaceru zamiast podróży autobusem czy rezygnacja ze spożywania mięsa to dopiero początek. Warto też zastanowić się nad ograniczeniem zużycia plastiku. Jednym z takich sposobów jest używanie butelki filtrującej zamiast kupowania kolejnych zgrzewek wody. Jedną z najpopularniejszych butelek tego typu jest ta marki Dafi. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Butelka Dafi – recenzja

Butelka Dafi filtrująca to naczynie wielokrotnego użytku wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego. Jeden filtr Dafi zastępuje aż 300 półlitrowych butelek PET. Zawarto w nim naturalny węgiel aktywny, który usuwa nieprzyjemny smak i zapach wody, zachowując jednocześnie zawarte w niej składniki mineralne. Zalecane jest wymienianie filtra raz w miesiącu. Butelkę zaprojektowano tak, by była komfortowa dla sportowców, szczególnie dzięki specjalnemu korkowi sportowemu. Butelka Dafi jest bardzo lekka i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, potwierdzające jej bezpieczeństwo.

Wśród największych zalet butelki Dafi z pewnością należy wymienić zminimalizowanie zużycia plastiku oraz filtr, którego wymiana jest bardzo prosta i błyskawiczna. Tak naprawdę wystarczy go wyjąć i włożyć nowy. Nie zajmuje to nawet kilku sekund. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest też obrotowy datownik, który przypomina o regularnej wymianie filtra. To świetna sprawa szczególnie dla osób zapominalskich. Oprócz tego butelka jest bardzo wygodna, szczególnie dzięki specjalnemu uchwytowi przy korku, za który można ją wygodnie chwycić i przenieść. Za to dzięki możliwości wyboru spośród naprawdę szerokiej gamy kolorystycznej korków i filtrów, możesz dopasować wygląd butelki do swoich preferencji. Istnieje też opcja wyboru pojemności butelki Dafi, co pozwoli Ci jeszcze bardziej ją spersonalizować.

Opinie o butelce Dafi są z reguły bardzo pozytywne, niektórzy użytkownicy dopatrują się jednak słabszych stron produktu. Jedną z jego wad jest to, że dość łatwo odkształca się tworzywo, z którego została wykonana butelka. Jeśli nie zachowasz ostrożności i będziesz pić łapczywie, na naczyniu mogą pojawić się pionowe zgięcia. Mimo to w ogóle nie przeszkadzają one w użytkowaniu, a butelka wciąż świetnie filtruje wodę. Można również wspomnieć o korku. Choć mi osobiście nie zdarzyła się żadna tego typu wpadka, można przeczytać recenzje butelki Dafi o tym, że korek przeciekał. Na szczęście to mimo wszystko bardzo rzadko spotykane i łatwe do naprawienia – wystarczy tak naprawdę wymienić wadliwy element.

Butelka Dafi – podsumowanie

Butelka Dafi to innowacyjny, ekologiczny produkt, który posiada bardzo wiele zalet, wśród których króluje ochrona środowiska. Mimo wszystko to bardzo poręczna butelka, a filtr zdecydowanie się sprawdza. Woda jest pozbawiona nieprzyjemnego smaku i zapachu, do tego samo filtrowanie trwa naprawdę krótko – nie mija nawet parę minut, a już czuć dużą różnicę w smaku. Do tego koszt  produktu jest naprawdę niewielki w porównaniu do właściwości. Możliwość dokupienia kilku filtrów za jednym razem, a także to, że często jest dołączany do nich nowy korek w tym samym kolorze, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Filtrującą butelkę Dafi mogę polecić wszystkim tym osobom, którym zależy na czystej wodzie pitnej oraz ochronie środowiska.