Uwielbiam wszelkiego rodzaju robótki ręczne, które wymagają szydełkowania, robienia na drutach czy szycia. Wkładam w swoje wyroby bardzo dużo czasu i pracy, dlatego potrzebuję sprzętu i akcesoriów wysokiej jakości, które nieco ułatwiają mi niektóre czynności, a ponadto są niezawodne i działają zawsze wtedy, kiedy ich najbardziej potrzebuję. Niedawno w moje ręce wpadła wyjątkowa maszyna do szycia Janome DXL603. Z tej okazji postanowiłam opisać wam moje wrażenia z kilku dni użytkowania tego sprzętu. Zapraszam do lektury.

Maszyna do szycia Janome DXL603 – recenzja

Szczerze przyznam, że jest to mój pierwszy kontakt z wyrobami marki Janome. Już samo opakowanie przyciągnęło jednak moją uwagę. Ładnie zaprojektowanie, czytelne, znajdują się na nim podstawowe informacje dotyczące zawartego w jego wnętrzu produktu. Po otwarciu pudełka moim oczom ukazały się elementy zestawu, czyli maszyna do szycia oraz wszystkie drobne elementy niezbędne do tego, aby móc wykorzystać jej potencjał w pełni: stopki do różnych ściegów i wyszywania, szpulki, zestaw igieł, dodatkowy pionowy trzpień szpulki, uchwyt zabezpieczający szpulkę, rozpruwacz, śrubokręt, filcowa podkładka pod szpulkę, pędzelek do czyszczenia, miękki pokrowiec, rozrusznik nożny z przewodem i instrukcja obsługi w języku polskim. Jak więc widać, producent zadbał o to, aby urządzenia można było używać niemal od razu po wyciągnięciu go z opakowania.

Co bardzo istotne – prezentowana tutaj maszyna do szycia jest urządzeniem komputerowym z chwytaczem rotacyjnym. Oznacza to, że praca z nią jest bardzo intuicyjna i prosta, nawet w przypadku bardziej złożonych projektów. Od razu można zauważyć, że maszyna ta ma ogromne możliwości. Dzięki trwałemu i doskonale zaprojektowanemu silnikowi może wykonać aż 860 wkłuć na minutę, a do wyboru jest aż 60 programów ściegowych, wśród których znajdują się różne rodzaje ściegów. Producent zadbał też o płynną regulację szerokości i długości ściegów, a także o możliwość szycia podwójną igłą, możliwość szycia wstecz i automatyczne obszywanie dziurek.

A jak używa się tej wyjątkowej maszyny? Na początku byłam nieco przerażona, ponieważ ilość rozbudowanych funkcji, które posiada to urządzenie, trochę mnie przytłoczyła. Spędziłam jednak przyjemne popołudnie na wertowaniu instrukcji obsługi, która jest bardzo jasna i czytelna i już potrafiłam bez problemu obsłużyć maszynę w taki sposób, aby pracowała tak, jak tego chcę. Muszę przyznać, że jestem w mocnym szoku, jak szybko pracuje to unikalne urządzenie przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej precyzji. Wszystkie swoje prace wykonałam bez potrzeby późniejszych poprawek i w dużo krótszym niż zazwyczaj czasie.

Maszyna do szycia Janome DXL603 – podsumowanie

Ta maszyna do szycia otwarła przede mną zupełnie nowe drzwi w moim hobby. Dzięki niej mogę teraz z łatwością wykonywać prace, które wcześniej zajmowały mi mnóstwo czasu. Mam nadzieję, że moja recenzja DXL603 okaże się przydatna i pomoże Ci podjąć się nawet bardziej skomplikowanych robótek.