Jeżeli poszukujesz czytnika o kompaktowych rozmiarach, w którym estetyka łączy się z funkcjonalnością, Tolino Shine 3 to sprzęt dla Ciebie. Pomimo niewielkich rozmiarów zapewnia taką samą powierzchnię odczytu – 6-calowy wyświetlacz – jak inne produkty Tolino z serii Shine. Design i użyte do jego konstrukcji materiały gwarantują komfortową obsługę – zarówno dzięki nowemu formatowi, jak i dobrej przyczepności. Ta możliwa jest dzięki strukturze antypoślizgowej powierzchni na tylnej części tego e-czytnika.

Interfejs urządzenia jest prosty w obsłudze i jasno przedstawia wszystkie dostępne funkcje tego sprzętu w przejrzystym menu. Za pomocą paru kliknięć możesz zmienić ustawienia światła według swoich preferencji, a także bezproblemowo nawigować po wybranej stronie. Tolino Shine 3 gwarantuje całkowitą swobodę w wyborze tego, co czytasz – jego użytkownicy mogą kupować e-booki w tych sklepach internetowych, w których chcą, bez ograniczeń. Książki pobierane są bezpośrednio na urządzenie i można przeglądać je w bibliotece.

Tolino Shine 3 –  recenzja – parametry i funkcjonalność

Ten e-czytnik wyposażony jest w tak zwaną funkcję smartLight, która zapewnia optymalne światło do czytania niezależnie od pory. Temperatura światła emitowanego przez ekran Tolino Shine 3 dopasowuje się i zmienia automatycznie wraz z porą dnia. Sprawdzi się to na przykład wtedy, gdy lubisz czytać e-booki przed snem – z chłodnej bieli ekran przejdzie w tryb cieplejszej, dzięki czemu nie będziesz miał problemów z zaśnięciem. Wyświetlacz tego e-czytnika charakteryzuje się wysokim kontrastem oraz rozdzielczością (1448 × 1072 pikseli i 300 dpi), która zapewnia przyjemne dla oka wrażenia podczas czytania.

Urządzenie wyposażone jest w 512 MB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, z czego około 6 GB można wykorzystać na książki – daje to możliwość zapisania nawet do 6000 e-booków. Za pośrednictwem tak zwanej “chmury Tolino” dostępne jest dodatkowe 25 GB przestrzeni dyskowej. Bateria 1500mAh działa bez ładowania przez naprawdę długi czas, co czyni ten e-czytnik idealnym towarzyszem podróży.

Jakość czytania – test Tolino Shine 3

Podczas czytania każdego e-booka dla użytkownika Tolino Shine 3 dostępnych jest kilka różnych opcji menu. Do tekstu można dodawać różnego rodzaju notatki lub zakładki. Dotychczasowi użytkownicy za atut urządzenia uważają możliwość zmieniania i ustawiania opcji tekstu. Można kontrolować rozmiar czcionki za pomocą suwaka, a także wybierać z wielu wstępnie zainstalowanych rodzajów czcionek albo zainstalować je bezpośrednio z katalogu głównego. Inne opcje dostosowywania czytanego tekstu to na przykład wyrównanie tekstu oraz rozmiary marginesów.

Jeżeli chodzi o formaty obsługiwane przez Tolino Shine 3, opinie jego użytkowników są bardzo pozytywne – czytnik obsługuje formaty, takie jak ePUB, PDF czy TXT. Czytanie książek w wersji cyfrowej z tym urządzeniem jest proste i wygodne. Z czystym sumieniem polecam ten sprzęt.